iOS 10 Temiz Kurulum

iOS 10 Temiz Kurulum 1

iOS 10 ile birlikte yeni bir işletim sistemi sunulurken, kişiler eski telefonundan hiçbir bilgi kalmadan yeni telefonuna geçiş yapabilmektedir.  iOS 10 temiz kurulum yapmak isteyen kullanıcılar iOS 10 Temiz Kurulum yazımızdaki adımları takip ederek bunu gerçekleştirebilirler.

Yaptığı halka açık beta sistemi ile oldukça fazla geribildirim alan Apple, bu sayede işletim sistemindeki hataları mümkün olduğunda aza indirmeyi başardı.

Fakat buna rağmen hala işletim sistemini kurarken dahi problem yaşayan kullanıcılar mevcut. Apple‘a gelen şikayetler üzerine, şirket tarafından kullanıcılarına temiz kurulum yöntemi önerildi.

Bildiğiniz üzere yeni iOS sürümü çıktığı gün cihazınızı güncellemeniz için Ayarlar – Genel – Yazılım Güncelleme menüsüne gitmeniz yeterli ancak bu yolla (OTA) yaptığınız güncelleme temiz kurulum gibi olmuyor.

Kurulum şeklinin – biraz gülünç gelse de – cihazın pil performansından genel hızına önemli bir etkisi var. Bu noktada temiz kurulum aşamalarına geçmeden önce cihazınızı iOS 10 güncellemesine nasıl hazırlayacağınızdan kısaca bahsedeceğim.

iOS 10 Kurulum Öncesi Hazırlık:

iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl yapılır yazımızda kurulum öncesi hazılrıklar yapmamız gerekli. iOS 10 güncellemesini almadan önce cihazınızın genel bir yedeğini iCloud’a almanızda fayda var. Olur da memnun kalmazsanız iOS 10’dan iOS 9’a geri dönme şansına sahipsiniz.

Ayrıntılı bilgi için iOS 10’dan iOS 9.3.5’e Nasıl Geri Dönülür  yazımıza bakabilirsiniz.

Bunun için Ayarlar – iCloud menüsünde Yedekleme’ye dokunarak yedeğinizi alın. Akabinde bu menüde özellikle Fotoğraflar ve Kişiler’in açık olduğundan emin olun ki cihazınızı güncelleme sonrası yeni bir cihaz olarak ayarladığınızda iCloud’dan fotoğraf ve videolarınızı, rehberinizi kolaylıkla çekebilin.

iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır

iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır

Yedeğinizi iCloud’a aldıktan sonra iTunes’un güncel olup olmadığını kontrol edin. Son sürümü kullanmanız, güncellemeyi sorunsuzca almanız açısından önemli.

(Yardım sekmesine tıklayıp Güncellemeleri Denetle diyebilir, Apple Software Update’i çalıştırabilir veya aşağıdaki bağlantılardan son sürümü indirebilirsiniz.)

Son olarak cihazınızda Ayarlar – iCloud altında bulunan iPhone’u Bul’u kapatın. Artık iOS 10’a geçmeye hazırsınız.

iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır

iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır ?

  • iOS cihazınızı bilgisayarınızı bağlayın ve iTunes’u açın.
  • Sol üstte cihazınızın simgesine tıklayın.

iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır

En üstte iPhone/iPad’e Geri Yükle üzerine Shift tuşuna basılı tutarak tıklayın. Akabinde indirdiğiniz ipsw uzantılı yazılım dosyasını gösterin. (ipsw.me sitesinden cihazınıza uygun yazılım dosyasına kolaylıkla ulaşabilir ve direkt indirebilirsiniz. Veyahut aşağıdaki bağlantıları kullanabilirsiniz.)

iOS 10 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır

iPad iOS 10 ipsw indir:

12.9-inch iPad Pro (WiFi)

12.9-inch iPad Pro (Cellular)

9.7-inch iPad Pro (WiFi)

9.7-inch iPad Pro (Cellular)

iPad Air 2 (6th generation WiFi)

iPad Air 2 (6th generation Cellular)

iPad Air (5th generation WiFi + Cellular)

iPad Air (5th generation WiFi)

iPad Air (5th generation CDMA)

iPad (4th generation CDMA)

iPad (4th generation GSM)

iPad (4th generation WiFi)

iPad mini 2 (WiFi + Cellular)

iPad mini 2 (WiFi)

iPad mini 2 (CDMA)

iPad mini 3 (China)

iPad mini 3 (WiFi)

iPad mini 3 (Cellular)

iPad mini 4 (WiFi)

iPad mini 4 (Cellular)

iPhone iOS 10 ipsw indir:

iPhone 5 (CDMA)

iPhone 5 (GSM)

iPhone 5c (CDMA)

iPhone 5c (GSM)

iPhone 5s (CDMA)

iPhone 5s (GSM)

iPhone 6

iPhone 6 Plus

iPhone 6s

iPhone 6s Plus

iPhone 7

iPhone 7 Plus

iPhone SE

iPod Touch iOS 10 ipsw indir:

iPod touch (6th-generation)

Bu noktada cihazınız birkaç kez açılıp kapanacak, yükleme çubuğu yavaş ilerleyecek. Panik olmayı gerektirecek durum yok. Yüklemenin ardından klasik beyaz fonda karşılama ekranı gelecek. Tercihlerinizi ayarladıktan sonra yedek ekranında “Yeni bir cihaz olarak ayarla” deyip devam edin.

Yeni cihaz olarak ayarladığınızdan Apple kimliğinizle giriş yapıp iCloud’dan fotoğraflar ve videolarınızın yüklenmesini beklemeniz gerekiyor. Rehberiniz anında yüklenecektir. Uygulama ve oyunlarınızı da baştan kurup iOS 10’u kurcalamaya geçebilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol