iOS 11.3 ile Yeni Gelen Özellikler

iOS 11.3 ile Yeni Gelen Özellikler

iOS 11.3 sürümü sonunda yayınlandı. Bu yazımızda iOS 11.3 nasıl yüklenir, iOS 11.3 ile yeni gelen özellikler neler, IOS 11.3 hangi cihazlara yüklenebilir anlatacağız.

iOS 11.3 güncellemesi ile birlikte pek çok güvenlik açığı kapatılırken, kullanıcılara bir dizi yenilikler de sunuldu.

iOS 11.3 güncellemesini cihazınızda Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne girerek yükleyebilirsiniz. iOS 11.3 sürümü toplam 787,5 MB büyüklüğünde.

iOS 11.3 ile Yeni Gelen Özellikler
iOS 11.3

iOS 11.3 ile Yeni Gelen Özellikler

1 Bir süre önce ortaya çıkan iPhone batarya skandalının ardından, Apple cihazlarına yeni bir ayar seçeneği getirmeye karar verdi. Artık mobil cihazınızda Ayarlar > Batarya menüsüne girdiğinizde, pilinizin aşınma oranını görebileceksiniz. Ayrıca cihazın pili iyi durumda değilse, bataryayı değiştirmeniz için uyarı alacaksınız. Bu özellik iPhone 6 ve üstü modellerde geçerli olacak.

2 Kullanıcılar cihazlarından maksimum performansı alabilmek için güç yönetimi özelliğini istedikleri gibi aktif veya pasif hale getirebilecekler. Bu özellik Ayarlar > Batarya bölümünde ulaşılabilir olacak. Özellik iPhone 6, iPhone 6S, iPhone SE ve iPhone 7 modellerinde geçerli olacak.

3 ARKit 1.5 geliştiricilere açılacak. ARKit sayesinde duvar, kapı ve diğer yüzeylere sanal objeler yerleştirilebilecek. Ayrıca harita editörü sayesinde yüzeylerin yapısı çok daha iyi bir şekilde okunabilecek.

4 Yeni Sağlık Kayıtları özelliği Sağlık uygulaması içine eklenecek. Bu özellik hastaneler, klinikler ve Sağlık uygulamasının kendisinde bulunan kayıtları bir araya getirecek ve organize edecek. Servis şifre korumalı olacak.

5 4 yeni Animoji karakteri eklenecek. Bu karakterler; aslan, ayı, ejderha ve kafatası

6 Müzik klipleri Apple Music’e eklenecek. Kullanıcılar bu klipleri izlerken hiçbir şekilde reklamlar tarafından rahatsız edilmeyecekler.

7 Business Chat özelliği beta olacak eklenecek.

8 Gelişmiş Mobil Konum özelliği sayesinde kullanıcının konumu kolaylıkla acil servislere gönderilebilecek. Elbette bulunduğunuz bölgenin özelliği desteklemesi gerekiyor.

9 HomeKit yazılım yetkisi sayesinde, geliştiricilere HomeKit’e erişim hakkı sağlanacak.

IOS 11.3 hangi cihazlara yüklenebilir?

iOS 11.3 sürümünü destekleyen Apple cihazları ise şu şekilde:

– iPad Air
– iPad Air 2
– iPad Pro
– iPad 9.7
– iPad mini 2
– iPad mini 3
– iPad mini 4
– iPod touch 6th
– iPhone 5s
– iPhone SE
– iPhone 6/6 Plus
– iPhone 6s/6s Plus
– iPhone 7/7 Plus
– iPhone 8/8 Plus
– iPhone X

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol