IOS 11 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır ?

IOS 11 yüklü cihazınızda ters giden bir şeyler olduğunu ve cihazın stabil çalışmadığını düşünüyorsanız IOS 11 Temiz Kurulum yapmak isteyebilirsiniz.

Öcelikle temiz kurulum nedir açıklayalım.

Yeni bir cihazda temiz kurulum yapmaya gerek yoktur. iPhone’unuz veya iPad’iniz yavaşsa, bir iCloud veya iTunes yedeğinden geri yükleme yapabilir, iOs’u tekrar kurabilir ve geri yükleyebilirsiniz. Ardından kurulum ekranının bu bölümüne geldiğinizde yedekten geri yükleyebilirsiniz.

IOS 11 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır ?

IOS 11 temiz kurulum işlemlerini adım adım aşağıda bulabilirsiniz.

1 iPhone iPad Yedeğini alma

Temiz kurulum yaptığınızda cihazınızda yer alan tüm bilgiler tamamen silinecektir. Bu yüzden işlemin hemen öncesinde cihazınızın yedeğini almanız şart.

iCloud ile yedekleme;

Ayarlar > Apple Kimliği > iCloud > iCloud Yedekleme / Burada onay kutusunu işaretlediğinizde otomatik olarak yedekleme başlayacaktır.

IOS 11 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır ?
iTunes ile yedekleme ;

Öncelikle PC veya Mac’inize iTunes uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Buradan iTunes’un en son sürümünü indirebilirsiniz.

Programı çalıştırdıktan sonra iPhone veya iPad’inizi bilgisayarınıza bağlayın ve güvenlik kilidini kaldırın. Ardından iTunes’un sol üst köşesinde bulunan cihaz sekmesine tıklayın.

Buradan Elle Yedekle ve Geri yükle kısmından, Şimdi Yedekle seçeneğini seçin. Eğer yedeklemeye şifre koyarsanız tüm ayarlarınız ve uygulamalarınız eksiksiz olarak saklanacaktır.IOS 11 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır ?

2 iOS 11 yazılımını indirme

Apple marka cihazının desteklediği son sürümü IPSW Downloads isimli siteden sadece birkaç adımda indirebilirsiniz.

Buradan cihazınızı seçin ve en son çıkan sürümü masaüstünüze indirin. 2.5 GB veya üzeri bir indirme sonrasında iOS 11 Yazılım Dosyası artık hazır.

3 iOS 11 temiz kurulum yapma

  • Sıfırlayacağınız cihazın iPhone’umu Bul özelliğini kapatın.
  • Sıfırlanacak cihazınızı iOS 11 firmware yedeğinin ve iTunes’un yüklü olduğu bilgisayara (kabloyla) bağlayın.
  • iTunes cihazı bağlamanızla otomatik olarak açılacaktır. Eğer açılmazsa siz manuel olarak programı açın.
  • Sol üst bölümden cihazını seçin ve cihaz menüsünü görüntüleyin.
  • iOS 11 yazan menü bölümünden iPhone’a Geri Yükle seçeneğini Mac’te Option tuşuna basarak, Windows’ta ise Shift‘e basarak seçin.
  • Ardından indirmiş olduğunuz firmware dosyasını seçin.

IOS 11 Temiz Kurulum Nasıl Yapılır ?
Bu işlemin ardından iOS 11 temiz kurulum tamamlanmış olacaktır.

Bu noktadan sonra isterseniz her güncelleme ile beraber temiz kurulum yapabilir, eğer sonuçtan memnun kalmazsanız da önceden almış olduğunuz yedeğinizi yeniden kurabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol