IOS 11’de Depolama Alanı Kazanma

IOS 11'de Depolama Alanı Kazanma

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

iPad ve İphone’da IOS 11’de Depolama Alanı Kazanma, ipad ve iphone saklama alanı boşaltma nasıl yapılır anlatacağız.

Bir çok yenilikle beraberbeta aşamalarını geçrerk  ISO 11 sonunda yayınladı. (Bakınız : IOS 11 nasıl yüklenir)

Düşük depolama kapasiteli bir iPad yada İphoen cihaz kullanıyorsanız ve eğer IOS 11’i yüklediyseniz depolama alanaı kazanma seçeneği ile bu dertten kurtulmanız mümkün.

IOS 11’de Depolama Alanı Kazanma Nasıl Yapılır ?

IOS 11 yüklü iPad yada İphone’da daha fazla Depolama Alanı Kazanma için;

Ayarlar>Genel> iPhone/iPad Saklama Alanı kısmına girin. Üstte bulunan Öneriler kısmında cihazınızda depolama alanı kazanmak için öneriler göreceksiniz. Hepsini Göster’e tıklayarak fazladan depolama kazanma ile ilgili tüm önerileri görebilirsiniz..

Her uygulama hakkında bilgiye bu ekrandan ulaşabilirsiniz. Bu bölümde hangi uygulamanın en son ne zaman kullanıldığını görerek hangi uyglamanın silineceğini yada hangi uygulamanın kalacağına karar verebilirsiniz.

Safari gibi bazı uygulamalarda da düzenleme / silme gibi seçenekler aktif. Bu sayfada ayrıca uygulamanın kendisini silip de içerdiği bilgileri de saklayabilme özelliği var. İsterseniz bir uygulamayı silip, içindeki bilgileri saklayabilirsiniz. Daha sonra aynı uygulamayı tekrar yüklediğinizde, bilgiler saklanacaktır.

iOS 11, yepyeni bir Kontrol Merkezi ve bazı hoş özelleştirme seçenekleri getiriyor.IOS 11 ile Kontrol merkezini kendinize özel kişiselleştirebiliyorsunuz. Peki IOS 11 Kontrol Merkezi Özelleştirme Nasıl Yapılır?

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol