iOS 11’de Night Shift Özelliğini Açma

iOS 11’de Night Shift Özelliğini Açma

IOS 11 ile birlikte Night Shift yani gece moduna ulaşım şeklide değişti. Bu yazımızda iOS 11’de Night Shift Özelliğini Açma nasıl yapılır değineceğiz.

Night Shift yani Gece modu ekranı daha rahat ve gözü yormadan görmeye yarıyor. Night Shift gün batımından sonra iPhone ve iPad’lerin ekranlarındaki renk dengesini ayarlayarak geceye uyumlu hale getiriyor. iOS konum servislerinden faydalanarak cihazınızın bulunduğu bölgedeki ışığa göre bu moda otomatik geçiş yapıyor. Yani etrafınızda hava karanlıksa, ekranı da karanlık ortamda daha rahat okunabilecek şekilde görüyorsunuz.

Önceki sürümlerde denetim merkezinden tek tıkla açılabilen Night Shift modu  IOS 11 ile birlikte biraz değişti. Denetim merkezini özelleştirmek için ayarlara girerseniz buradada night shift modunun bulunmadığını görebilirsiniz Peki nerede bu night shift modu, iOS 11’de Night Shift Özelliğini Açmayı nasıl yapacağız.

Öncelikle Gece Modunu kullanmanız için %20 şarj üzerinde olması gerekiyor aksi takdirde Night Shift gece modunu kullanamazsınız

iOS 11’de Night Shift Özelliğini Açma

iOS 11’de Night Shift Özelliğini Açmak için Ekran ve Parlaklık ayarının olduğu bölgeye parmağınızı basılı tutun, sonrasında açılan ekranda altta özelliğin açılıp kapanabildiğini göreceksiniz.

iOS 11'de Night Shift Özelliğini Açma


iPhone Kilitli Ekranda Mesaj Gözükmesin isteyenler için IOS 11!’deki Önizlemeleri Göster adlı özellik sayesinde, iPhone ve iPad için bildirim önizlemelerini tek seçimle kolayca gizlemek mümkün.

iOS 11 ile tek bir ayarlamayla tüm uygulamalar için bildirim önizlemelerini gizleyebilirsiniz.Peki  iPhone Kilitli Ekranda Mesaj Gözükmesin, iPhone kilitli iken mesaj önizlemeleri kapatma nasıl yapılır?


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Çok teşekkür ederim. Sorunu çözdüm sayenizde . Iyi çalışmalar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?