1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. iOS 9.2 En Çok Karşılaşılan 5 Problem ve Çözümleri

iOS 9.2 En Çok Karşılaşılan 5 Problem ve Çözümleri

iOS 9.2 En Çok Karşılaşılan 5 Problem ve Çözümleri

iOS 9.2 En Çok Karşılaşılan 5 Problem ve Çözümleri

iOS 9.2 güncellemesi çok yakın bir süre önce geldi ve her güncelleme bazı modeller için faydalı özellikler getirirken bazı modeller için ise tam tersi problemler getiriyor. Bunun çeşitli sebepleri var tabi ki ancak en çok sorun yaşayan modeller arasında iPhone 4s , 5/5s diyebiliriz. Yeni telefonlara genelde güzel özellikler getirirken bahsettiğim modelleri kullanan kullanıcılar ne yazık ki sorunlar ile karşılaşabiliyor. Bununda sebebi her defasında yeni telefonları alma zorunluluğundan başka bir şey değil aslında. Telefona gelen bu güncellemeler sorunları beraberinde getirdiği gibi kimi zaman yüklediğimiz uygulamalar ve yanlış kullanımlarda sorunlara yol açmıyor değil. Şimdi bu konumuzda sizlerle birlikte karşılaştığınız sorunlara çözüm arayacağız. Eğer sizde sorunlar yaşıyorsanız ve bunlara değinmemiş isek aşağıdan yorum yaparak sorular sorabilirsiniz.

iCloud x Haftadır Yedekleme Yapmıyor Uyarısı

icloud-yedekleme-sorunu-200x300

Güncelleme yaptıktan sonra iCloud’un uzun zamandır güncelleme yapmadığının uyarısını alıyorsanız muhtemelen telefonunuzda güncelleme yaparken yedekleme kısmı için asla seçeneğini kullanmışsınız demektir. Bundan dolayı telefonunuza izin vermediğiniz için yedekleme yapılmaz ve belli periyotlarda bu uyarı sürekli gelir. Bunu düzeltmek için Ayarlar – iCloud seçeneğinden Şimdi Yedekle seçeneğine tıklayarak bu sorunu düzeltebilirsiniz.

iPhone Şarj Sorunu

iphone-sarj-sorunu

iPhone kullanıcılarının hemen hemen hepsi bu problemi muhtemelen yaşıyor ancak bu sorunun asıl sebebinin telefonunuzda yüklemiş olduğunuz uygulamaları telefonunuzun kaldırmıyor olmasından kaynaklanıyor. Telefonlara güncellemeler geldiği gibi uygulamalara da aynı şekilde güncellemeler geliyor ve bu durum şarj tüketimini arttırıyor. Eğer sizde bu tarz bir sorun yaşıyorsanız kesinlikle telefonunuzdaki gereksiz uygulamaları kaldırmanızı öneriyoruz.

iOS 9.2 İle Gelen Dokunmatik Sorunu

iphone-dokunmatik-sorunu

Bu sorun gerçekten de iOS 9 ile geldiğini belirtebiliriz. Nedense telefon bazı kısımlarda dokunmatik sorunu yaşıyor. Bunun sebebi nedir bilinmiyor ancak örnek vermek gerekirse ekran kilidindeki sil butonunun zor çalıştığını herkes fark etmiştir sanırsam.Bu sorunu sizde yaşıyor olabilirsiniz. Sil tuşunu kullanmak yerine parolayı yanlış yazmak en iyisi.

iPhone Uygulama Kendiliğinden Kapanıyor

Uygulamaların bazıları açtıktan sonra kapanıyor ve ikinci açmadan sonra uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Bunda karşılaşılan uygulamalar ise Swarm , Facebook gibi uygulamalar. Bu sorunu çözmek için öncelikle uygulamayı silip tekrardan kurabilirsiniz. Eğer olmuyorsa telefona format atmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz.

iPhone Orta(Home) Tuş Çalışmıyor Sorunu

iPhone’larda en çabuk bozulan tuşlardan bir tanesi şu tek tuş olan orta tuş tabikide. Bu tuşu eğer yaptırmak falan istemiyorsanız assistivetouch özelliğini açabilirsiniz. Bunu açmak için Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik – AssistiveTouch kısmını açın.

Yorum Yap

Yorum Yap