Mobil

iOS 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır?

Jailbreak tutkunları uzun bir süredir yeni iOS güncellemelerinde açığın bulunmasını bekliyordu. iOS 9.3.3 güncellemesi ile güvenlik açığının ortaya çıkması PanGu ekibini harekete geçirdi. PanGu ekibi ise elini çabuk tutarak iOS 9.3.3 Jailbreak aracını bugün indirime sundu. Bu yazımızda iOS 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır konusunu anlatacağız.

iOS 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır?

iOS 9.2 ve iOS 9.3.3 sürümleri için Jailbreak aracının şimdilik Çince sürümü bulunuyor. Peki, Çince bilmeyen nasıl Jailbreak yapacak? Bu rehberimizde iOS 9.3.3 Jailbreak işleminin nasıl yapıldığını adım adım anlatıyoruz.

iOS 10’dan iOS 9.3.3’e Geri Dönme

Rehberimize geçmeden önce bu işlemin yazılımsal olarak zarar verebileceğini ve olası bir Restore (sıfırlama) işlemi ile karşılaşmanız durumunda mağdur olmamak için yedek almanız gerektiğini belirtelim.

1. Adım: iOS 9.3.3 Jailbreak aracını buradan indirin.

Açılan sayfada KIRMIZI BÖLÜME tıklayın akabinde açılacak sayfada YEŞİL bölüme tıklayarak indirebilirsiniz.

2. Adım: iOS 9.3.3 Jailbreak aracını Windows PC’de “Yönetici Olarak Çalıştır” diyip açın.

3. Adım: iPhone veya iPad’de Ayarlar>iCloud bölümünden “iPhone’umu Bul” özelliğini kapatın. Daha sonra yine Ayarlar bölümünden şifrenizi kaldırın.

4. Adım: iPhone veya iPad’i PC‘ye bağlayın ve Jailbreak uygulamasını çalıştırın. Uygulamayı açtıktan sonra aşağıdaki görselde yer alan bölüme tıklayın.

iOS 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır

5. Adım: Yukarıdaki işlemi gerçekleştirdikten sonra iPhone veya iPad’e profil gönderilecek. Bu profili yükleyin.

Jailbreak Nedir? Jailbreak Faydalı mı, Zararlı mı?

iOS 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır

6. Adım: Profili yükledikten sonra ana ekranda PP uygulaması belirecek. Buna tıklayın.

iOS 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır

7. Adım: PP uygulamasını açtıktan sonra aşağıdaki görselde yer alan bölüme tıklayın.

iOS 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır

8. Adım: Uygulama ekranında yer alan yuvarlak bölüme tıklayın. Bu bölüme tıkladıktan sonra tuş kilidi yapın ve bekleyin. Cihazınız yetersiz depolama alanı uyarısı verecek bunu önemsemeyin. İşlem bittikten sonra Jailbreak uygulamasından bir bildirim alacaksınız. Bu bildirimi açın.iOS 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır

9. Adım: Yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra cihazınız kapanıp açılacak ve Cydia uygulaması ana ekranda yer alacak. Cydia uygulamasını açın ve Repo’ları güncellemesini bekleyin. Eğer Cydia’da bir güncelleme varsa bu güncellemeri sorun yaşamamak için mutlaka yükleyin.

DİKKAT PÜF NOKTASI : ARKADAŞLAR APPLE ID YAZAN KISMA KENDİ KULLANICI ADINIZI VE ŞİFRENİZİ GİRİYOSUNUZ. EN ÖNEMLİ NOKTA İSE SON OLARAK SİMGEYE TIKLAYIP İÇİNE AÇIP YUVARLAĞA TIKLADIKTAN SONRA HİÇ BİR ŞEY YAPMADAN PROGRAM İÇİNDEYKEN TELİ KİLİTLİYOSUNUZ ZATEN ARDINDAN BİLDİRİM OLARAK GELİYOR.

İlginizi çekebilir: Jailbreak’li Cihaz Nasıl Sıfırlanır?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu