1. Ana Sayfa
  2. MOBİL
  3. iOS 9.3 Güncellemesi Yayınlandı! iOS 9.3 Yenilikleri Nelerdir ?

iOS 9.3 Güncellemesi Yayınlandı! iOS 9.3 Yenilikleri Nelerdir ?

iOS 9.3 Güncellemesi Yayınlandı! iOS 9.3 Yenilikleri Nelerdir ? 1

iOS 9.3 Yenilikleri Nelerdir

iOS 9.3 güncellemesi ile gelen en büyük yeniliklerden birisi Night Shift özelliği. iPhone ve iPad’de mavi renk düzenini bulunduğunuz konumun yerel saatine göre ayarlıyor. Böylece geceleri iPhone’u çok daha rahat bir şekilde kullanabiliyorsunuz ve gözleriniz yorulmuyor. Sabah olduğunda ise tekrar iPhone veya iPad’in renkleri normale dönüyor.

iOS 9.3 Yenilikleri Nelerdir-1

iOS 9.3 güncellemesi ile gelen bir diğer yenilik ise Notlar uygulamasına parmak izi ile şifre koyabilme özelliği. Böylece notlarınız artık çok daha güvenli bir şekilde saklanıyor. Ayrıca dilerseniz bu notları alfabetik şekilde dizebiliyorsunuz.

iOS 9.3 ile gelen diğer yenilikler arasında ise CarPlay ve Apple News uygulamasının geliştirilmiş olması var. Apple News artık sizin ilgi odağınıza göre haberleri sıralıyor.

Ayrıca bir diğer yenilik sayesinde de birden fazla Apple Watch tanımlayabilirsiniz. Eğitim konusunda da bazı uygulamalar için iPhone’a birden fazla profil tanımlayabilmeniz mümkün.

iOS 9.3 Yenilikleri Nelerdir-2

iOS 9.3 Güncellemesi Hangi Cihazlara Geldi ?

iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2, iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, iPad Pro 9.7 ve iPod touch 5 modelleri güncellemeyi alıyor.

iOS 9.3 Güncellemesi Nasıl Yüklenir ?

Bunu yapmak için cihazınızdan Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme yolunu izlemeniz yeterli, böylece güncellemeyi indirip kurabilirsiniz. Güncelleme boyutu 310MB.

Yorum Yap

Yorum Yap