iOS 9.3 Night Shift Ayarları Nasıl Yapılır ?

iOS 9.3 Night Shift Ayarları Nasıl Yapılır ?

Bu yazımızda Mavi ışığı ayarlayarak gözlerinizin daha az yorulmasını sağlayan iOS 9.3 Night Shift Ayarları Nasıl Yapılır ?

Night Shift özelliği sayesinde iPhone ve iPad’i gece kullanırken gözleriniz yorulmuyor. Mavi ışığı ayarlayarak gözlerinizin daha az yorulmasını sağlayan bu teknolojiden yararlanabilmeniz için iPhone ve iPad’de ufak bir kaç ayar yapmanız gerekiyor.

Night Shift Nasıl Etkinleştirilir ?

iPhone veya iPad’den Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Night Shift bölümüne girmeniz gerekiyor. Burada isterseniz “Zamanlanmış” seçeneğini seçerek Night Shift’i zamanlayabilir ve böylece her gün belli saatler arasında açılıp kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Ya da “Elle Yarına Kadar Açık Bırak” seçeneğine tıklayarak, manuel olarak Night Shift’i açabilirsiniz. Bu seçenekte bir sonraki gün Night Shift otomatik olarak açılmayacaktır.

iOS 9.3 Night Shift Ayarları Nasıl Yapılır ?

Dilerseniz Night Shift özelliğinin ne zaman açık ya da ne zaman kapalı olması gerektiğine iPhone gün batımına göre karar verebilir. Bunu yapabilmek için yine Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Night Shift seçeneğine girdikten sonra “Zamanlanmış” yazısının altındaki “Başlangıç ve Bitiş” yazısına basmanız gerekiyor.

Açılan sayfada “Gün Batımından Gün Doğumuna” seçeneğini seçtiğiniz taktirde, iPhone otomatik olarak Night Shift’in ne zaman açılıp kapanacağını ayarlayacaktır.

iOS 9.3 Night Shift Ayarları Nasıl Yapılır-6

Ancak iPhone’un bunu ayarlayabilmesi için Saat Dilimi ayarının aktif olması gerekiyor. Bunu yapabilmek için ise Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri > Sistem Servisleri > Saat Dilimi Ayarlama seçeneğinin yanı yeşil olmalı.

iOS 9.3 Night Shift Ayarları Nasıl Yapılır-7

Night Shift Renk Nasıl Ayarlanır ?

Night Shift’te ekranın renk ayarını yapabilmekte oldukça kolay. Bunu yapabilmek için yine Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Night Shift bölümüne girdikten sonra “Renk Sıcaklığı” başlığı altından “Daha Az Sıcak” ya da “Daha Fazla Sıcak” durumuna göre ayarlayabilirsiniz.

(Android Telefonlara Gece Modu Özelliği Nasıl Eklenir?)

Night Shift Kontrol Merkezinden Nasıl Yönetilir ?

Night Shift‘i kontrol merkezini kullanarak açıp kapamakta oldukça kolay. Bunu yapabilmek için kontrol merkezini iPhone’da parmağınızı ekranın en altından yukarı kısmına doğru çekerek açın. Burada Night Shift düğmesine basarak özelliği açabilir ya da kapatabilirsiniz.

iOS 9.3 Night Shift Ayarları Nasıl Yapılır-8

Night Shift Hangi Cihazlarda Çalışıyor ?

Night Shift özelliği iPhone 4S,iPhone 5,iPhone 5C ve iPad 2 haricinde tüm iPhone ve iPad modellerinde çalışıyor.

Ancak şunu söylemek gerekir ki, Night Shift özelliği ile Düşük Pil modunu aynı anda kullanamazsınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?