iOS 9’un Özelliklerini Doya Doya Kullanabileceğiniz 10 Uygulama

iOS 9'un Özelliklerini Doya Doya Kullanabileceğiniz 10 Uygulama 1

Merakla beklenen iOS 9’un çıkması ile uygulama geliştiriciler de uygulamaları iOS 9’a senkronize etmeye başladı. Biz de iOS 9’un özelliklerini doya doya kullanabilceğiniz 10 iOS uygulamasından bahsettik.

iOS 9'un Özelliklerini Doya Doya Kullanabileceğiniz 10 Uygulama

iOS 9’un yayınlanması ile bazı kullanıcılar bir hevesle “İşte buu iOS 9 yayınlanmış, hemen güncelleyeyim” diyerek, diğer kullanıcılar ise olaydan gayet habersiz bir şekilde cihazlarını güncellemiştir. (Bazı kullanıcılardan kastım Apple fanları ve iOS 9’u gerçekten heyecanla bekleyen kullanıcılar.)

Bu durum her ne kadar uygulama geliştiricilerine ek mesai olsa da biz kullanıcılara bu işin keyfini sürmek düşüyor. (Mesela Instapaper’ın bir iş yazarken aynı zamanda video falan izletmesi keyifli olsa gerek.) Gelelim iOS 9’un özelliklerini çatır çutur kullanmamıza izin veren uygulamalara.

iMovie

iMovie’nin iOS 9’a odaklı güncellemesi daha çok 6s, 6s+ ve iPad kullanıcılarını sevindirecek. 3D touch özelliği ile erişim kolaylaşıyor ve 4K videolarda düzenleme yapılabiliyor. Ayrıca iOS 9 ile beraber multitasking (Bu benim en çok beğendiğim ve iOS’te görmek istediğim bir özellikti.) özelliği ile birden fazla işlemi bir arada yapmamıza olanak sağlıyor.

imovie sayfa içi (728 x 451)

Twitter

Twitter’ın yeni güncellemesiyle iOS 9’a senkronize edilerek, iPad’te multitasking özelliğini kullanmak mümkün. (İyi iyi, bu özellik Apple’ın stabilitesi ile tutacak demedi demeyin.)

twitter sayfaici (728 x 636) (600 x 524)

1 2 3 4

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol