iOS Cihazlarda Apple Music’i Aktif Hale Getirme ve Kullanma Nasıl Yapılır?

iOS Cihazınızda Apple Music’i Aktif Hale Getirme ve Kullanma-(www.TeknolojiDolabi.com)

Ülkemizde kullanıma sunulan Apple’ın en yeni servisi Apple Music‘i sizler için inceledik. Geniş içeriği ile ön plana çıkan Apple Music, başta Spotify olmak üzere pek çok müzik servisine meydan okuyor. Apple Music, iPhone, iPad başta olmak üzere tüm iOS cihazlarda ve iTunes ile kullanılabiliyor.

Apple’ın deneyimi ile ve doğrudan Müzik uygulamasına yerleşik olarak gelen Apple Music, gerek pratik kullanımı gerekse hoş görüntüsü ile kısa sürede ülkemizde popüler hale geleceği açık.

Bireysel üyelik için aylık 9,99 TL, aile içi üyelik fiyatı ise aylık 14,99 TL olan Apple Music fiyatıyla da gayet makul bir görünüme sahip. Kısa sürede milyonlarca kullanıcıya hizmet vermeye başlayan Apple Music’e gelin daha yakından bakalım.

Apple Music’i aktifleştirmek ve ayarlamaları yapmak üzere, öncelikle Müzik uygulamasını açın sol üst köşede yer alan simgeye dokunun. Şuan bir geçiş süreci olduğu için en azından biz yazıyı hazırladığımız dakikalarda İngilizce içerik ile karşılaşabilirsiniz. Bu adımda Apple Music’e Katıl veya Join Apple Music seçeneğine tıklayın.

iOS Cihazınızda Apple Music’i Aktif Hale Getirme ve Kullanma-2(www.TeknolojiDolabi.com)

Bu adımda Apple sizden bir plan seçmenizi talep edecektir. Telaş yapmayın, Apple Music ilk üç ay ücretsiz. Dilediğiniz üyelik paketini seçerek kullanmaya ve üç aylık deneme sürecinden sonra memnun kalmazsanız üyelik iptali yapabileceğinizi belirtelim.

iOS Cihazınızda Apple Music’i Aktif Hale Getirme ve Kullanma-3(www.TeknolojiDolabi.com)

iOS Cihazınızda Apple Music’i Aktif Hale Getirme ve Kullanma-4(www.TeknolojiDolabi.com)

Plan seçiminden sonra Apple kimliğinizde bir kredi kartı bilgisi tanımlı ise Apple şifrenizi girmeniz veya parmak izinizi okutmanız istenilecektir. Eğer bir kredi kartı bilgisi tanımlı değil ise kredi kartı bilgilerinizi girmeniz gerekmektedir ve bunun için yönlendirileceksiniz. Biz de tanımlı olduğu için doğrudan plan seçimi sayfasına yönlendirilidik.

Plan seçimi ve ödeme bilgilerinin tanımlanmasının ardından Apple Music’in kişiselleştirme süreci başlayacaktır. Apple sizden beğendiğiniz türleri seçmenizi isteyecektir. Beğendiğiniz türleri ekranda dolaşan balonlar aracılığı ile seçebilirsiniz. Beğendiğiniz türleri seçmek için balonların üstüne bir defa, çok beğendiğiniz türler için iki defa, beğenmedikleriniz için ise basılı tutabilirsiniz.

iOS Cihazınızda Apple Music’i Aktif Hale Getirme ve Kullanma-5(www.TeknolojiDolabi.com)

iOS Cihazınızda Apple Music’i Aktif Hale Getirme ve Kullanma-6(www.TeknolojiDolabi.com)

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu