iOS’ta Hücresel Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

iOS’ta Hücresel Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır? iPhone’da mobil İnternet kullanımından nasıl tasarruf yapılır ?

iPhone cihazlarının sürekli internet yemesi ve ülkemizdeki 4.5G internet paketlerinin de pahalı olmasının üzerine iPhone kullanıcıları sürekli mobil verilerini kapatıyorlar. Uzun süre internet kullanamayan iPhone kullanıcıları için mobil verinin daha az kullanımına dair yazı hazırladık. Merak ettikleriniz yazımızda bulabilirsiniz.

iOS 9 ile birlikte yüksek veri kullanımı ile ilgili şikayetler çok fazla.Özellikle aylık internet paketi kısıtlı olan kullanıcılar bu konuda çok tedirginler.Siz de bu konuda sorun yaşıyorsanız aşağıdaki adımları takip ederek yüksek internet harcamasından kurtulabilirsiniz.

iOS’ta Hücresel Veri Kullanımı Nasıl Azaltılır?

1. iCloud Drive ile dosya yedekleme çok fazla veri kullanabilir.Eğer gerçekten işine yaramıyorsa iCloud Drive için hücresel veri kullanımını kapatın.

Ayarlar>>iCloud>>iCloud Drive’a girin.En alta inin ve “Hücrsel Veriyi Kullan” ı kapatın

iPhone Yüksek Veri Kullanımını Azaltmak İçin iPuçları3

2. Otomatik İndirme açık olduğunda gün içinde WiFi bağlantısı olmadığı yerlerde sürekli internet paketinizden veri kullanılarak güncellemeler yapılır.Bu da zaman zaman yüksek veri kullanımına neden olur.

Bu özelliği devre dışı bırakmak için ayarlar>>iTunes Store ve AppStore’a girip “Hücrsel Veriyi Kullan”ı kapatın

iPhone Yüksek Veri Kullanımını Azaltmak İçin iPuçları4

3. WiFi yardımını devre dışı bırakın

Bu özellik WiFi zayıf olduğu zamanlarda internet deneyiminin kesintisiz olması için devreye girerek hücresel yani mobil interneti devreye sokar.Örneğin YouTube dan bir film izliyorken zayıf WiFi bağlantısı olursa 3G üzerinden filmi izlemeye devam edersiniz.Eğer internet paketiniz sınırlı ise karşınıza ciddi faturalar çıkabilir.
Ayarlar>>hücresel e girip en alttan “WiFi yardımı’nı kapatın

iPhone Yüksek Veri Kullanımını Azaltmak İçin iPuçları5

4. Bazı uygulamaların hücresel ağı kullanmasını engelleyin.Hücresel ağı kullanan uygulamalardan bazı sürekli güncelleme yada bildirimler için sürekli yenileme yaparlar.Bu da sizin için yüksek veri kullanımı demek.

Ayarlar>>hücresel e girip hücresel veri kullanan uygulamaları kapatabilirsiniz

iPhone Yüksek Veri Kullanımını Azaltmak İçin iPuçları6

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu