iOS’ta Sistem Uygulamalarını Nasıl Gizleyebilirsiniz?

iOS’ta Sistem Uygulamalarını Nasıl Gizleyebilirsiniz?

iOS için Uygulama Gizleme Rehberi!

Bilindiği üzere Apple henüz resmi olarak iOS içerisindeki sistem uygulamalarına müdahale etmemize olanak vermiyor. Fakat rehberimizde anlatacağımız yöntem ile uygulamaları silemesek bile gözden kaldırmamız mümkün oluyor. Eğer iOS 9.1 veya iOS 9.2 sürümlerinden birisini kullanan bir Apple cihazına sahipseniz bu yöntem ile sistem uygulamalarını menünüzden gizleyebilirsiniz.

1. İlk olarak istemediğiniz uygulamaları bir klasörde toplayın. Klasörün ismi veya yeri önemli değil.

2. Gizlemek istediğiniz uygulamayı klasörün içerisinde ikinci bir sayfa oluşturup oraya taşıyın ve hemen ardından oradan kaldırıp üçüncü bir sayfa oluşturun.

3. Üçüncü sayfayı oluşturduktan sonra parmağınız hala uygulamanın üzerindeyken ana ekran tuşuna bir kere basın. Uygulama ortadan kaybolacaktır.

iphone-6-plus-3211

Tabii ki gizleme işlemi kalıcı olarak uygulamalarınızı gizlemiyor, cihazınızı kapatıp açarak gizlediğiniz uygulamalara kavuşmanız mümkün ama eğer isterseniz aynı işlemi yeniden uygulayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. Zaten apple’ın yerleşik uygulamalarından bazıları sınırlamalar ile gizlenebiliyor bu yöntemle telefonu açıp kapatmaylada eski haline gelmiyor ancak sınırlamalardan uygulama görünür hale getirilirse eskisi gibi ana ekrana taşınıyor.Bu anlattığınız yönteme ne gerek varki!

  2. ios un bence sadece iki eksik yanı var. 1. Fotoğrafları veya herhangi bir uygulamayı şifreleyememek veya gizleyememek. 2. Mesajları yedeklemiyor yani rehber gibi. (tüm ayarlarla birlikte yedeklemeyi kastedmiyorum)

  3. Uygulamayı gizledikten sonra Spotlight araması yaparak, gizlediğiniz uygulamayı kullanabilirsiniz. Harika bir şey bence.

  4. Uygulamayı neden gizleyeyim ki? Hiç böyle bir ihtiyacım olmadı. Yıllardır iOS kullanıyorum. Kullanmadığım sistem uygulamalarını bir klasörde topluyorum. Başka da birşeye gerek yok bence.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?