1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. iPad ve iPhone Yazılım Güncelleme Hatası

iPad ve iPhone Yazılım Güncelleme Hatası

iPad ve iPhone Yazılım Güncelleme Hatası

Cihazınıza iOS 10.3.2 güncellemesini indirirken “iOS güncelleme yüklenemedi” “iOS güncelleme yüklenirken hata oluştu” gibi iPad ve iPhone Yazılım Güncelleme Hatası çözümünü yazımızda sunuyoruz.

iOS 10.3.2 yazılım güncellemesini OTA üzerinden almayı tercih eden bazı kullanıcılar yükleme sorunlarıyla karşılaşıyorlar. “iOS güncelleme yüklenemedi” “iOS güncelleme yüklenirken hata oluştu” hatalarını iTunes yada direk iPhone cihazınız ile çözebilirsiniz.

iPad ve iPhone Yazılım Güncelleme Hatası

iPad ve iPhone Yazılım Güncelleme Hatası Çözümü

# Çözüm 1: iTunes ile Güncelleme

OTA yoluyla yani iOS cihazınızda Ayarlar – Genel – Yazılım Güncellemesi yolunu izleyerek yazılım güncellemesini yüklemekte sorun yaşıyorsanız iTunes üzerinden güncelleme yapmayı deneyebilirsiniz.

iOS cihazınızı iTunes yüklü bilgisayarınıza Lightning kablosuyla bağlayın, iTunes’u açıp sol panelden cihazınıza (telefon simgesi) tıklayın, üst menüde “Güncellemeleri Denetle” ye tıklayın ve yazılım güncellemesini indirmesini bekleyin. (Yaklaşık 2GB) Yükleme esnasında cihaz birkaç kez açılıp kapanacaktır. Kilit ekranında iPhone iOS 10.3.2 sürümüne güncellendi vb. bir ileti görüyorsanız güncelleme başarılı olmuş demektir.

# Çözüm 2: iPhone ile Güncelleme

Güncellemeyi iTunes’tan yapmak istemeyenler için yapılacaklar;

1 # Cihazınızı uçak moduna alın. iPhone’unuzu kapatın. 10 saniye kadar bekleyip açın ve uçak modunu devre dışı bırakın. Ayarlar – Genel – Yazılım Güncellemesi yolunu izleyerek güncelleme işlemini tekrar deneyin.

2 # Cihazınızda ağ ayarlarını sıfırlayın. Kablosuz ağınız için DNS ayarlarını 8.8.8.8 olarak değiştirin. Cihazınızı yeniden başlamaya zorlayın. Güç düğmesine Home butonu veya Ses kısma butonuyla birlikte basılı tutun ve Apple logosunu görünce parmağınızı çekin. Home butonuna çift dokunarak Ayarlar uygulamasını bulun ve yukarı sürükleyerek kapatın. Güncellemeyi yüklemeyi yeniden deneyin.

3 # iOS güncelleme dosyasını silin. Ayarlar – Genel – Depolama ve iCloud Alanı menüsünde Depolama altında Depolamayı Yönet’e girin. Altlara doğru inin ve “Güncellemeyi Sil”e dokunun. Apple sunucuları o anda yavaş olduğundan güncellemeyi almakta sorun yaşayabilirsiniz. 

Yorum Yap

Yorum Yap