iPhone 10 Yöntemle Pil Ömrünü Uzatma

iPhone 10 Yöntemle Pil Ömrünü Uzatma

Mobil dünyada donanımsal bileşenler git gide gelişiyorlar fakat akıllı telefon ve tablet kullanıcıları hala cihazlarının pil ömründen pek memnun değiller. Hatta bazı kullanıcılar harici şarj üniteleri kullanarak ve adaptörlerini sürekli yanlarında taşıyarak bu sorunun üstesinden gelmeye çalışıyorlar fakat ne yazık ki hiçbir müdahale kalıcı farklar yaratacak niteliğe sahip değil.

Neyse ki harici şarj üniteleri satın almaktan ve bu cihazları sürekli olarak yanımızda bulundurmaktan başka yapabileceğimiz yöntemler de var. iPhone kullanıcılarını baz alarak hazırladığımız bu yazımızda iPhone’ların şarj ömürlerini uzatmak için başvurabileceğimiz yöntemlere ve ipuçlarına değineceğiz.

Dilerseniz şimdi cihazınızın şarjını çok daha uzun süre muhafaza etmenin yollarına tek tek göz atalım;

Kullanmadığınız zamanlarda WiFi bağlantısını kapatın

Kablosuz bağlantı özelliğinin sürekli olarak açık olması cihazın piline gereksiz yük bindirerek erken tükenmesine sebep olacaktır. Bu yüzden o anda WiFi bağlantısından faydalanmıyorsanız bu özelliği hemen kapatmanızı tavsiye ediyoruz.

1

Fakat bildiğiniz gibi kablosuz bağlantı özelliği konum servislerinin doğruluğunu artırıyor. Şayet konum servislerine dayalı çalışan bir uygulama kullanıyorsanız bu adımı pas geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.