iPhone 4S’de iOS 9 Nasıl Çalışır ?

iPhone 4S’de iOS 9 Nasıl Çalışır ?

iPhone 4S’de iOS 9 Nasıl Çalışır

Apple’ın iPhone 4S modelleri 4 yıl önce satışa sunuldu. Satışa çıktığı günden itibaren toplamda 4 işletim sistemi değiştiren ” iPhone 4S için iOS 9’a yükseltme yapmak ne kadar mantıklı ? ” sorusu ise iPhone 4S kullanıcılarının merak ettiği bir soru.

Her ne kadar iPhone 4S için iOS 9 güncellemesi yapılabilse de, yine de iPhone 4S’in iOS 9’un tüm özelliklerinden faydalanamadığını söylememiz gerekiyor. iOS 9 işletim sisteminin iPhone 4S için en güzel özelliği ise şarj konusunda olacak, çünkü iOS 9 ile Apple şarj sorununu tamamen çözeceğini söylemişti.

iPhone 4S’te iOS 9 Güncellemesi için Ne Kadar Yer Gerekiyor ?

iPhone 4S model telefona iOS 9 yükseltmesi yapmak istediğinizde 1,3 GB’lık bir alana ihtiyacınız olacak. Bu kadar boş alanı olan iPhone 4S modellerinde güncelleme kolaylıkla yapılabiliyor. Ancak bu güncellemeden sonra iPhone’un nasıl çalışacağı da bir o kadar önemli.

Apple iOS 9 işletim sistemi için ” Birbiri için yapılmış donanım ve yazılım ” sloganını kullanmıştı ancak iPhone 4S’i bu kategoride tutmak çokta doğru olmayacaktır. Çünkü 4 yıl önce satışa sunulmuş bir cihazın sahip olduğu donanım ile şuan satışta olan cihazların donanımları arasında dağlar kadar fark var diyebiliriz.

iOS 9 Büyük Ekranlar için Uyumlu

iPhone 4S modelinin 3.5 inçlik ekranında iOS 9 işletim sistemini kullanabilmek zaman zaman zorluklara sebep oluyor çünkü iPhone 4S’in ekranı bu işletim sistemi için gerçek anlamda küçük kalıyor.

iPhone 6’da kullanılan iOS 9 ile iPhone 4S’te kullanılan iOS 9’u karşılaştırdığımız zaman ise uygulama açılışlarında iPhone 4S’te bir kaç saniye gecikme gözlediğimizi söylememiz gerekiyor. Ayrıca iPhone 4S’te kamera açılışı da bir hayli bekletiyor.

Şarj Durumu Oldukça İyi

iOS 9’un şarj sorununu çözeceğini zaten biliyorduk. iPhone 4S’te ” Düşük Güç Modu ” kullanımında ise şarjın 1 – 2 saat daha fazla gittiğini söyleyebiliriz.

iPhone 4S’e iOS 9 Yüklemek Gerekir mi ?

Aslında bu sorunun cevabı için eğer iOS 7 işletim sistemine sahip bir iPhone 4S sahibi iseniz tavsiye etmeyiz, ancak iOS 8 işletim sistemine sahip bir iPhone 4S sahibi iseniz bu seçeneği bir düşünmenizi söyleyebiliriz. Çünkü iOS 8’de olan bazı sorunlar iOS 9’da çözülmüş durumda. Ancak iOS 9’a geçmeden önce telefonunuzu sıfırlayıp geçerseniz iOS 9’dan daha çok verim alabileceğinizi söyleyebiliriz. ( Telefonu sıfırladığınızda bütün verileriniz silineceği için önceden yedeklemenizi tavsiye ederiz )

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol