Mobil

iPhone 6 ve 6 Plus Bluetooth Sorunu ve Çözümü

0
(0)

iPhone 6 ve 6 Plus Bluetooth Sorunu ve Çözümü

iPhone kullanıcılarının iphone 6 ve 6 Plus’ta karşı karşıya kaldıkları en önemli sorunlar arasında; Bluetooth sorunu yer alıyor. Bir veri ve dosya aktarmak adına önemli olan Bluetooth; iPhone 6 ve 6 Plus’ta yaşanan en önemli sorunlar arasında. Özellikle son birkaç senede iPhone’da yaşanan bu sorun; Bluetooth’un gereksiz görülmesinden kaynaklanıyor. Çünkü iPhone için teknolojinin bu denli gelişmesi sonucunda Bluetooth’un pek bir önemi kalmadı. Ancak tabi yine de Bluetooth’u tercih eden ve kullananlar var. Özellikle Bluetooth’un çalışmaması ya da bağlantı kopması şeklinde yaşanan bu sorunun çözüm ise oldukça basit.

iPhone 6 ve 6 Plus kullanıcılarının yaşadıkları ve diğer iPhone marka telefonlarda da yaşanan Bluetooth sorunu; Ayarlar menüsünden çözüme kavuşuyor. Bunun için sırasıyla;

Ayarlar, Genel, Sıfırla, Ağ Ayarlarını Sıfırla adımlarını izlemelisiniz.

Ardından da Uyku/Uyandırma ve Ana Sayfa tuşlarına aynı anda basmalısınız.

Ekranda Apple’ın logosunu görene kadar Uyku/Uyandırma ve Ana Sayfa butonlarına basılı tutmaya devam edin ve daha sonra cihazınızı yeniden başlatarak sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Eğer sorununuz çözülmemiş ise ve iPhone 6 ya da 6 Plus cihazınızda yaşadığınız Bluetooth sorunu devam ediyor ise; cihazınızı sıfırlamayı deneyin. Sorunun bu şekilde çözüme kavuştuğunu göreceksiniz. Eğer hala sorun devam ediyorsa; teknik bir sorun var demektir ve en yakın Apple şubesine danışabilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.