iPhone 7 ve Samsung Galaxy S7 Kamera Karşılaştırması

iPhone 7 ve Samsung Galaxy S7 Kamera Karşılaştırması

iPhone 7 hem önemli ölçüde düşük ışıkta yüksek performanslı fotoğraflar yakalayabilmek için daha geniş diyafram ve iPhone 6/6s ile kamerasının ayırt edilebilmesi için OIS yani optik görüntü sabitleyici özelliğine sahip gelişmiş kamera ile geliyor.  iPhone 7 ile eşdeğer olan akıllı telefonlarla bir kıyaslama yapılsa kazanan taraf kim olur? Bu yazımızda iPhone 7 ve Samsung Galaxy S7 Kamera Karşılaştırması yapacağız.

Şu anda akıllı telefon piyasasında iPhone 7 ile eşdeğer olarak görülebilecek olan cihaz kesinlikle Samsung Galaxy S7. Hem aynı boyutta olmaları hem de aynı kamera çözünürlüğüne sahip olmaları (12 megapiksel) ile kıyaslama yapmak için Galaxy S7 kesinlikle yerinde bir seçim olacaktır.

iPhone 7 ve Samsung Galaxy S7 Kamera Karşılaştırması

Kıyaslama yapmak için her iki cihazla farklı alanlarda çekimler yapılacak. Mesela güneşli bir manzarada, basit bir makro çekimde, uzak bir çekimde, pozlama ve yakınlaştırmada, bir gece çekiminde ve daha fazlasında detaya ineceğiz. Buna görede her iki cihaza bir puan vereceğiz. Hadi başlayalım.

Test 1: Göl Başında, Güneşli Havada Çekim

iphone-7-ve-samsung-galaxy-s7-kamera-karsilastirmasi1

Yukarıdaki görüntü iPhone 7 ile çekilmiş. Elbetteki benzer kalitede çekilmiş aynı açıdan bir karede Galaxy S7 ile yakalanmış. Peki bu gerçekten de doğrudan göründüğü gibi mi? Şimdi gelin detaya inelim.

İlk detayı iPhone 7 ile çekilen görüntüde arıyoruz.

iphone-7-ve-samsung-galaxy-s7-kamera-karsilastirmasi2

İkinci detaya ise Galaxy S7’de iniyoruz.

iphone-7-ve-samsung-galaxy-s7-kamera-karsilastirmasi3

Sonuçlar kesinlikle sürpriz değil. Galaxy S7’nin renk doğruluğu ve detayda korkunç bir kötü duruma sahip olduğunu siz de görebilirsiniz. iPhone 7 ise daha doğal bir kare veriyor bize. Puanlama yapacak olursak;

iPhone 7: 9 puan

Samsung Galaxy S7: 5 puan

Bir Apple Cihaz Alırken Ne Kadar Vergi Ödüyoruz?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.