iPhone 8 Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 8 Özellikleri ve Fiyatı

iPhone’un 10.yılında iPhone 8 tanıtıldı. Yazımızda iPhone 8 Özellikleri ve Türkiye Satış fiyatını bulabilirsiniz.

Apple iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X’i duyurdu. Bu yazımızda iPhone 8 donanım özellikleri, kamera, batarya gibi özellikleri ve çıkış tarihi ile tahmini Türkiye satış fiyatlarını bulabilirsiniz.

iPhone 8 ile eşzamanlı tanıtımı yapılan iPhone 8 Plus özellikleri için buradaki yazımızıiPhone X özellikleri içinde buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

iPhone 8 Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 8; 4.7 inç ekran, 143.5 x 71 x 7.3 mm kasa ölçüleri,  6 çekirdekli Apple 11 Bionic işlemci, 2 GB RAM ve IP68 ile suya ve toza dayanıklı bir sistem olarak geliyor.

iPhone 8 Özellikleri ve Fiyatı

iPhone 8 işlemcisi A10’a göre yüzde 25 daha iyi performans sağlarken, Yenilenen işlemcinin 2 çekirdeği yüksek performans modunda çalışacakken, diğer 4 çekirdeği ise daha az güç isteyen durumlarda çalışacak.

Cihazda Bluetooth 5, LTE-A gibi standartlar bulunmakta

iPhone 8 ana kamerası 12 MP, ön kamera ise 7 MP değerinde. Arka kamerada f/1.8 diyafram değerini devam ettiren Apple, ön kamerada ise f/2.2 diyaframı tercih etmiş. Kameradaki video performansında 4K çözünürlükte 60fps kayıt yapabiliyor.

iPhone 8’de önceki modellerde bulunan Touch ID yerine yüz tanıma özelliği olan Face ID bulunacak. Bu sistemle birlikte artık telefon kilidini parmak izimizle değil, ‘yüzümüzle’ açacağız. Elbette parmak izine daha çok güvenenler için geleneksel Touch ID’de bulunuyor.

  • İşlemci: 6 Çekirdekli A11 Bionic Chip
  • Ekran: iPhone 8’de 4.7 inç, iPhone 8 plus’da 5.5 inç Retina
  • Kamera: iPhone 8’de 12 Megapiksel tek kamera
  • Kablosuz şarj
  • LTE-Advanced gelişmiş mobil modem
  • Bluetooth 5.0
  • Arttırılmış gerçeklik için ARKit
  • iOS 11 işletim sistemi

iPhone 8 çıkış tarihi ve Türkiye Satış fiyatı

22 Eylül’den itibaren öncelikle ABD’de dağıtımına başlanacak olan iPhone 8’in başlangıç fiyatı 699$ olarak belirlendi. iPhone 8’in Türkiye’deki başlangıç fiyatının ise 4000 – 4500 TL arasında olmasını bekliyoruz fakat bununla ilgili şimdilik net bir açıklama yapmayalım.

Yorum Yap

Yorum Yap