iPhone 8 Plus vs Galaxy Note 8 Hız Testi

iPhone 8 Plus vs Galaxy Note 8 Hız Testi

Bir  youtube kanalı iPhone 8 Plus vs Galaxy Note 8 Hız Testi yaparak iki telefonun uygulama açma hızlarını karşılaştırdı.

Hız testinde bir kez daha telefonun açılış süreleri ve önceden yüklenen bazı uygulamaların açılış süreleri karşılaştırılıyor.

iPhone 8 plus ve Note 8 özelliklerini merak edenler iPhone 8 Plus özellikleri için buradaki yazımıza, Samsung Galaxy Note 8 özellikleri içinse buradaki yazımıza bakabilirler.

SuperSaf TV, iki telefonu da masanın üzerine koydu ve önceden belirlediği uygulamaları sırası ile iki tur açtı. A11 Bionic işlemcisi kullanan iPhone 8 Plus ‘ın daha hızlı olduğu açık bir şekilde görülebiliyor.

iPhone 8 Plus vs Galaxy Note 8 Hız Testi

Fakat tek başına işlemci yeterli değildir. Galaxy Note 8, bunu açık bir şekilde belli ediyor. İlk turda uygulamalar iPhone 8 Plus’ta hızlı bir şekilde açılıyor. Fakat ikinci turda Galaxy Note 8 RAM kapasitesinin önemini göstererek uygulamaları daha hızlı açmaya başlıyor. Daha doğru bir tabirle Note 8, uygulamayı kaldığı yerden devam ettirirken iPhone 8 Plus, yeniden açmak zorunda kalıyor.

Sonuç olarak Benchmark testlerinde olduğu gibi A11 Bionic işlemcisi şu anda bariz bir şekilde en güçlü işlemci. Fakat bu demek değil ki A11 Bionic işlemcisi kullanan iPhone’lar en güçlü akıllı telefonlar. Tüm donanım ve yazılım birleştiğinde elde ettiğimiz sonuç, tek bir donanımın performansından daha önemlidir.

iPhone 8 Plus vs Galaxy Note 8 Hız Testi


Bir  youtube kanalının profesyonel düşüş testi makinesi ile yaptığı iPhone 8 Plus vs Galaxy Note 8 Düşürme Testi videosunu buradaki  yazımızda bulabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın