iPhone Çift SIM Kart Kullanımı

iPhone Çift SIM Kart Kullanımı

iPhone’lara çift SIM (dual SIM) kart desteği nihayet geldi. Bu yazımızda iPhone çift sim kart kullanımı nası yapılır anlatacağız.

iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’da çift sim kart desteği bulunuyor. eSIM yani dijital SIM kart üzerinden çalışan çift sim kart desteği nasıl kullanılır şimdi beraber bakalım.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki Apple çift SIM kart desteğini iki adet fiziksel SIM kart ile sunmuyor. Apple’ın çift SIM kart desteğinden faydalanmak için bir fiziksel SIM kart bir de eSIM kullanmanız gerekiyor. eSIM, anakarta entegre edilmiş dahili bir SIM karttır. eSIM ile fiziksel SIM kart değiştirmeye gerek kalmadan operatörünüzü, numarasınızı ya da tarifenizi değiştirebilirsiniz. Ülkemizde e-sim şu an için kullanılamıyor.

Ancak iPhone’ların eSIM özelliğini opsiyonel (isteğe bağlı) sunuyor. Yanim evcut nano SIM kartınızı takarak telefonunuzu kullanabiliyorsunuz.

iPhone Çift SIM Kart Kullanımı

iPhone’da birden fazla eSIM bulundurabiliyorsunuz ancak tümünü aynı anda kullanamıyorsunuz. Ayarlar – Hücresel – Hücresel Planlar menüsünden kullanmak istediğiniz planı seçmeniz gerekiyor. Buradan eSIM’ler arasında geçiş yapabiliyorsunuz. “Bu Hattı Etkinleştir” ile seçtiğiniz planı aktifleştirmiş oluyorsunuz.

1 iPhone Dual SIM özelliği, hali hazırda kullandığınız Nano SIM kartınızla birlikte operatörün sağladığı eSIM’i birlikte kullanmanızı sağlıyor. Her iki numaradan da arama yapıp mesaj gönderebiliyorsunuz. Aynı anda sadece bir hat hücresel veri için kullanılabiliyor. eSIM kullanımı için operatörün destek vermesi şart ve iOS 12.1 güncellemesini almış bir iPhone XS veya XS Max gerektiriyor.

2 Operatörünüzün verdiği QR kodu taratarak veya operatör iPhone uygulaması üzerinden veya elle girerek Hücresel veri planınızı etkinleştiriyorsunuz.

3 Numaraları girdikten sonra karıştırmamak adına adlandırıyorsunuz. (Birinci hattım kişisel, İkinci hattım iş veya seyahat olsun gibi)

4 Saptanmış Hat ayarlaması yapıyorsunuz. (Birinci ve ikinci hattınızı nasıl kullanacağınızı belirliyorsunuz.)

5 Dilerseniz arama, mesajlar ve veri için kullanacağınız numarayı uygulama özelinde belirliyorsunuz.

iPhone çift sim kart kullanma ile ilgili olarak Apple’ın sitesindeki geniş anlatıma bakabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap