iPhone Demo Modu Kaldırma Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda iPad ve iPhone demo modu nasıl kaldırılır anlatıyoruz.

Bu yazımızda teşhirden alınan iPad ve iPhone cihazlara yüklü olarak gelen demo modu kaldırma işlemlerini anlatacağız.

Bazı teşhir ürünlerinde demo modu kurulu oluyor yada demo modu yanlışlıkla aktif edilmiş olabiliyor Eğer IOS cihazınızı teşhirden aldıysanız içindeki demo modunu farketmişsinizdir.

Bu gibi durumlarda demo telefonlarda kısa bir süre ekran kullanılmadığında demo video devreye giriyor ve sürekli aktif olması can sıkıcı olabiliyor.

Bu yazımızda iPad ve iPhone demo modu nasıl kaldırılır anlatacağız.

Demo Modu, geliştiriciler için getirilmiş bir moddur. Telefonda Demo modu aktif edildiğinde bildirim çubuğunda ki bildirimler görünmez, şarj sürekli 100% dolu olarak görünür .

Demo modundaki iPhone’lar, genelde müşterilerin test etmesi için çoğunlukla stantlara yerleştirilir ve sergilenir. İçerisinde Demo modu olan iPhone’ların orjinalinden bir farkı yoktur.  Demo modu kolaylıkla kapatılabilir.

Demo mod telefona zarar vermez. Ancak sinir bozucu bir özelliktir. Demo modundayken, herhangi bir uygulamayı yükleyemez, kaldıramazsınız.

iPhone Demo Modu kaldırma

Demo modunu kaldırmak için;

  • Demo kendiliğinde devreye girdikten sonra ekranın sağ üst köşesine üç parmağınız ile aynı anda basın. Birkaç saniye içerisinde karşınıza demo ile alakalı seçenekler çıkacaktır.
  • Daha önce bir demo şifresi belirlenmedi ise çıkan seçeneklerden “Demo Unistall” seçeneğini seçin.
  • Demo kaldırma işlemi için ikinci bir onay isteyecektir. Bu kısımda demoyu kaldırmayı onaylayın.

Adımları takip ettiğinizde cihaz kapanıp yeniden yükleme belirteci ile açılacaktır. Cihazı siz kapatmayın kısa süre sonra cihaz açılacak ve demo kalkmış olacaktır.

Eğer cihazda demo modu şifresi varsa;

  • Telefonun arama bölümünü açarak *#*#73556673#*#* tuşlayıp Ara butonuna basın.

iPhone demo modu kaldırmak için yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa cihaza Hard Reset atmanız gerekiyor. Buradaki yazımızdan iPhone Hard reset işlemlerini öğrenebilirsiniz.

Demo Modu kaldırma yazımızda son olarak Demo Modu hakkında en çok sorulan soruların cevaplarını verelim.

iPhone Demo Modu hakkında sık sorulan sorular

Telefonda demo modu nedir?

Demo Modu, geliştiriciler için getirilmiş bir moddur. Telefonda Demo modu aktif edildiğinde bildirim çubuğunda ki bildirimler görünmez, şarj sürekli 100% dolu olarak görünür .

Demo modu telefona zarar verir mi?

Demo mod telefona zarar vermez. Ancak sinir bozucu bir özelliktir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu