iPhone Ekran Kilidi Şifresi Kaldırma

iphone ekran kilidi nasıl açılır

Bu yazımızda iPhone şifresini unutanlar için iPhone ekran kilidi şifresi kaldırma nasıl yapılır, iphone ekran kilidi nasıl açılır çeşitli yöntemler önererek anlatacağız.

iPhone ve iPad’ de unutulan yada yanlışlıkla girilen parola yüzünden kilitlenen iPhone’u açmak, kırmak ve şifreyi sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

iTunes kullanarak iPhone Ekran Kilidi Şifresi Kaldırma

iPhone ekran kildi şifresi kaldırma işlemini bu yöntemi kulanarak yapabilmeniz için önceden cihazınızı iTunes ile eşitlemiş olamnız gerekmektedir.

  • Cihazınızın USB-Lightning kablosunu kullanarak iPad ya da iPhone’unuzu iTunes’e bağlayın.
  • iTunes’da sol üstte iPhone/iPad simgesine tıklayıp Özet ekranına gelin ve burada yer alan“iPhone’a Geri Yükle”ye tıklayın.
  • Sonraki ekran cihazın fabrika ayarlarına döndürüleceği, tüm verilerin silineceği uyarısı çıkıyor. “Geri Yükle” ile devam ediyorsunuz.
  • iPhone yazılım güncelleme ekranını ileri ile geçiyorsunuz.
  • iTunes, en güncel iOS sürümünü indirmeye başlıyor.

iPhone’umu Bul kulanarak iPhone Ekran Kilidi Şifresi Kaldırma

iPhone’u Bul’u kullanarak iPhone’unuzun kilit ekranı şifresini kaldırabilirsiniz. İzleyeceğiniz adımlar:

  • icloud.com/find adresine gidiyorsunuz.
  • Sonrasında Tüm Aygıtlar seçeneğini seçmeniz gerekiyor. iPhone’unuz için iPhone’u Bul’u etkinleştirdiyseniz burada cihazınızı göreceksiniz. iPhone’u Sil’e tıkladığınızda tüm verileriniz uçup gidecek ve ekran kilidi şifresi de kalkmış olacak.

Kurtarma Modu ile iPhone Ekran Kilidi Şifresi Kaldırma

Daha önce iPhone veya iPad’inizi hiç bilgisayarınızla senkronize etmediyseniz veya iPhone’u Bul etkin ise yukarıdaki yöntemler sizin için uygun olmayacaktır. Bu durumda cihazınızı Kurtarma Modu’na almanız gerekiyor.

Bu işlem cihazınızdaki tüm verileri silecek, aynı zamanda en yeni yazılım sürümüne cihazınızı güncelleyecek ve işlem sırasında unuttuğunuz parola da silinecektir. Eğer iCloud yedeğiniz yoksa her şeyinizi kaybedeceksiniz.

  • iPhone’unuzu veya iPad’inizi herhangi bir bilgisayara bağlayın. iTunes’i başlatın.
  • Cihazınızı Kurtarma Modu’na alın. Eğer iPhone kurtarma moduna nasıl alınır bilmiyorsanız elinizdeki iPhone’a göre kurtarma moduna alma seçeneklerine buradaki yazımızdan bakabilirsiniz.
  • iTunes, “iPhone (veya iPad veya iPod touch’ta bir sorun olması nedeniyle) güncellenmesini veya geri yüklenmesini gerektiren” bir diyalog ekranını önünüze getirecektir. Geri Yükle seçeneğine tıklayın.

iTunes, doğru yazılımı sizin için indirecek ve cihazınıza yükleyecektir. Geri yükleme işlemi tamamlandıktan sonra güvenli bir şekilde cihazınızın bilgisayar ile olan bağlantısını kesebilir ve kurulum işlemine bu şekilde devam edebilirsiniz.

Cihazınızı daha önce iCloud ile yedeklediyseniz verilerinizi kurtarma şansınız var demektir. Herhangi bir iCloud yedeği yoksa cihazınızda temiz bir sayfa açacaksınız.

İlgili Yazılar

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol