Mobil

iPhone Ekranının Otomatik Kapanması Nasıl Engellenir ?

iPhone Ekranının Otomatik Kapanması Nasıl Engellenir ? iPhone Otomatik kilit nasıl kapatılır ? iPhone Otomatik kilit süresi nasıl uzatılır?

En iyi pil tasarrufu ve güvenlik için iPhone, ekranın belirli bir süre sonra boşta kalmasında otomatik olarak  ekranını  kapatır  ve varsa parola koruması etkin hale gelir.

iPhone Ekranının Otomatik Kapanması Nasıl Engellenir ?

iOS cihazınızda Otomatik Kilit özelliğini kapatmaya karar verdiyseniz, bunun için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

1) Ana ekranınızdan Ayarlar uygulamasını açın.

2) Ekran ve Parlaklık menüsüne gidin.

3) Otomatik Kilit seçeneğine dokunun.

Hatırlatma: Cihazınızın Düşük Güç Modu etkin ise bu seçenek kullanılamaz olacaktır. Ayarlar > Pil menüsünden Düşük Güç Modu’nu kapatarak tekrar deneyin.

4) Seçeneklerden Asla seçeneğini seçin.

Asla seçeneğini seçimlediğinizde cihazınız herhangi bir süre sonrasında otomatik olarak kilitlenmez. Cihazınızı kilitlemek için sizin kilit düğmesine basmanız gerekecektir. Ayrıca Otomatik Kilit özelliği kapalı olsa dahi cihazınızın ekranına belirli bir süre dokunmadığınızda ekranınız hafif kararacaktır.

Not: Otomatik Kilit özelliğini komple kapatmak yerine kilitleme süresini 30 saniyeden 1 dakikadan 5 dakikaya kadar çıkartabilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
error: Bu içerik koruma altındadır!