iPhone Elma İşaretinde Takılı Kaldı ?

iPad yada iPhone’unuzu açmaya çalıştığınızda iPhone Elma işaretinde takılı kaldı ve cihaz açılmıyorsa bu sorunu çözmek için yapacağınız bir kaç basit işlem bulunmaktadır.

iPhone elma logosunda kilitlendi, iPhone Elma işaretinde takılı kaldı  sorununda Apple logosu ekranda kalır. Ekli bir ilerleme çubuğu da görebilirsiniz. Açılış sorunları daha büyük sorunların habercisi olabilir, ancak deneyebileceğiniz birkaç şey vardır.

iPhone Elma İşaretinde takılı kaldı sorunu nasıl çözülür?

  • Power ve Home tuşlarına aynı anda 10 saniye kadar basılı tuttuğunuzda telefon tamamen kapanacaktır.
  • Power tuşuna basın ekrana elma geldiğinde aynı anda Home tuşuna basın 10 – 15 saniye bekledikten sonra ekranın kapanmasının ardından power tuşundan elinizi çekin (diğer eliniz home tuşunda basılı duracak) yaklaşık 15 saniye sonra telefon kendini düzeltecek ve sizden pin kodunu girmenizi isteyecektir.

iPhone’u yeniden başlatmak iPhone elma logosunda kilitlendi sorununu çözmediyse iPhone’u Kurtarma Modu‘na geçirmeyi deneyin.

Kurtarma Modu, iPhone’unuzun iTunes’a bağlanmasını ve iOS işletim sistemini yeniden yükleyebilmenizi veya iTunes yedeğiniz varsa bunu telefonunuza geri yüklemenizi sağlar. Bu, nispeten basit bir işlemdir ve bazı durumlarda sorunu çözmektedir.

Tüm iPhone modelleri için Kurtarma modunu açma hakkında buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Halen sorun çözülmediyse son çare DFU moddur.

DFU veya Aygıt Ürün Yazılımı Güncelleme modu iPhone’unuzu tamamen önyüklemesini durdurur. Böylece, iPhone’u iTunes’a bağlayıp sıfırdan başlatabilirsiniz. DFU Modu devreye sokarak cihazın tüm içeriğini silip, yazılımını sıfırdan yükleyebileceğimiz ekrana ulaşıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu