iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü

iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü

iPhone kilit ekran parolasını 6 defa üst üste yanlış girdiğinizde “iPhone Etkin Değil” gibi bir uyarı ile karşılaşırsınız. iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü ‘nü yazımızda bulabilirsiniz.

iPhone kilit ekranında sürekli olarak şifre denemeleri sonucunda 6 kez üst üste yanlış parola girdiğinizde karşımıza “iPhone kapalı” veya “iPhone etkin değil” gibi hatalar gelebilmektedir.

iPhone Etkin Değil Sorunu Çözümü

iPhone etkin değil hatası için aşağıdaki çözüm yöntemlerini deneyebilirsiniz.

# iTunes Kullanarak Geri Yükleme

> Cihazınızı eşzamanladığınız yani sürekli kullandığınız bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes uygulamasını açın. Eğer parola sorulursa eşzamanlama yaptığınız başka bir bilgisayara cihazınızı bağlayın ve onda deneyin.

> iTunes eşzamanlama yapıp yedek oluşturacaktır.

> Daha sonra iPhone’a Geri Yükle butonuna tıklayarak geri yükleme işlemini başlatın.

> Geri yükleme işlemi tamamlandıktan sonra ekrana gelen pencerede “Şu yedeklemeyi geri yükle” seçeneğini seçin. Böylece parolanız sıfırlanacak ancak verileriniz kaybolmayacaktır.

# iPhone’umu Bul Aktif ise yedeği yükleyebilir yada aygıtı silebilirsiniz

Cihazınızda iPhone’umu Bul özelliğini aktif etmişseniz iPhone’umu Bul Özelliği ile yedeğinizi geri yükleyebilir veya aygıtınızı silebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken cihazınızın internete bağlı olmasıdır. Wifi veya hücerel veri olabilir. Bunun için aşağıdaki adımları uygulayın.

> icloud.com/find adresine tıklayın ve Apple kimliğiniz ile giriş yapın.

> Sayfanın üstünde bulunan Tüm Aygıtlar’ı tıklayın ve Silmek/Geri Yüklemek istediğiniz aygıtınızı seçin.

> Sil seçeneğini seçin.

> Artık isteğinize göre aygıtı silebilir veya geri yükleme yapabilirsiniz.

# Kurtarma Modu ile Sıfırlama yapabilirsiniz

Eğer hiç eşzamanlama yapmamışsanız ve iPhone’umu Bul özelliğini etkinleştirmemişseniz Kurtarma Modu ile telefonu silebilir/sıfırlayabilirsiniz. Bu işlem aygıtı ve parolayı siler.

> iPhone’u iTunes’ın yüklü olduğu bilgisayara bağlayın ve iTunes’ı açın.

> iPhone bilgisayara bağlı iken telefona reset atmak yani baştan başlatmak için Güç (Açma/Kapama) düğmesine ve Home (Ana Ekran) düşmesine aynı anda basın ve basılı tutmaya devam edin. Telefon baştan başlayacaktır. Apple logosunu gördüğünüzde dahi elinizi tuşlardan kaldırmayın. Kurtarma Modu ekranı gelince elinizi düğmelerden çekebilirsiniz.

> Karşınıza Geri Yükle / Güncelle ekranı gelecektir. Bu ekranda Geri yükle seçeneği seçin ve işlemin tamamlanmasını bekleyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak: teloji

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?