İphone Field Test Menüsüne Nasıl Girilir..?

İphone Field Test Menüsüne Nasıl Girilir..?

Bu konumuzda İphone ve Diğer IOS işletim sistemlerinde gizli bir menü özelliğinden bahsedeceğim. Field Test Menüsü bu özellik hakkında kısa bilgi verdik den sonra bu menü arayüzüne nasıl girilir bunun üzerinde duralım.

Field Test Menüsü Nedir ?

Bu özellik karmaşık gibi görünmektedir. Ama bu özelliği genelde operatörlerin kullandığını da söylemem gerekecektir. Sayısal değerlerin olduğu Cihazın çekim kuvvetinin , Sinyal gücünün , hangi baz istasyonundan sinyal alındığını gösteren Gsm mühendislerinin kullandığı bir özelliktir. Bu özelliğin en iyi tarafı bizim kullanabileceğimiz tarafı çekim sinyali olan yerde çubuklu gösterimin değil de sayısal olarak göstermenin olmasıdır.

İphone Field Test Menüsüne Nasıl Girilir..

Sinyal Çekim Çubuğu yerine tamamen sayısal Değer ile göstererek işinize yaracak bir özelliktir. Bu özelliği kullanabilmek için ilk önce Field Test Menü özelliğine gireceğiz bu menüye girmek için telefonun klavye tuş takımıza *3001#12345#* tuşluyoruz. Karşımıza gelen field test menü gelecektir.  Bu menü ekranda iken Home ve Power ( Açma / Kapama ) tuşlarına basılı tutuyoruz ve telefon yeniden başlarken apple logosunu görünce tuşlara basma işlemini bırakıyoruz .Telefon yeniden açılınca artık sinyal çubuğu yerine sayısal değer gelecektir.

Eski Ayarlara geri dönmek için yapmanız gereken tekrar *3001#12345#*  field test giriyoruz ve home tuşuna basıyoruz ve  eski değerlere geri dönebilirsiniz. Burada Araştırmalara göre çekim gücündeki değer düşük ise çekim kuvveti yüksel oluyor min – 50 max 125 değerlere sahip oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.