1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. iPhone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır ?

iPhone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır ?

iPhone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır

iPhone Gizli Numara Engelleme, iPhone’da gizli numara ile arandığınız zaman çıkan Arayan Numara Yok engelleme nasıl yapılır ?

Kimliğinin ortaya çıkmasını istemeyen yada şaka yapmak isteyen kişiler tarafından telefon numarası gizlenerek yapılan aramalar olabiliyor. Bu tarz numaralar sizi aradığında ekranınıza Arayan Numara Yok mesajı beliriyor. Özel numaralar aramasın diyenler ve durumdan rahatsız olanlar için iPhone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır yazımızda anlatacağız.

iPhone’da gizli numara ile arandığınız zaman “Arayan Numara Yok” ekranı ile karşılaşırsınız.

iPhone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır

Android cihazlarda ayarlar menüsü altından direk bir şekilde özel numaralar aramasın özelliğini aktifleştirebiliyorsunuz. Ancak iPhone gizli numara engelleme özelliğini direkt sunan bir işletim sistemine sahip değil.

AppStore’da gizli numara engelleme uygulamaları mevcut ancak hem rehberinizin güvenliği açısından ve hemde bu uygulamaların pekde işe yaramaması yüzünden bu uygulamaları yüklemenizi size önermiyoruz.

iPhone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır ?

Yazımızın başında iPhone gizli numaralara kapatma doğrudan telefon ayarlarından yapılamıyor demiştik bunun yerine kişi listenizde yada rehberinizde yer almayan tüm numaralardan gelecek çağrıları engelleyebilirsiniz. Eğer bunu yaparsanız sadece gizli numaraları değil rehberinizde olmayan numaralarında size ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Bunun için  Ayarlar > Rahatsız Etme > Arayabilecekler seçeneğine girin ve buradan gerekli ayarlamaları yapın.

Bir diğer yöntem kullanmış olduğunuz telefon operatörününün arama engelleme servisinden faydalanmanızdır. Anlatacağımız özel numaradan gelen çağrıları engelleme yöntemleri android, ios ve diğer tüm telefonlar için geçerlidir. Tüm operatörler özel numaradan çağrı engelleme hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır.

Türk Telekom Gizli Numaraları Engelleme için telefonun arama ekranında *253# tuşlayıp arama yapın.

Turkcell Gizli Numaraları Engelleme için ; telefonun arama ekranına gelip *253# tuşlayıp arama yapın.

Vodafone Gizli Numaraları Engelleme için ; GIZLI AC yazıp 7046‘ya ücretsiz olarak mesaj gönderebilirler. Eğer hattınızı tekrardan özel numaralara açmak isterseniz GIZLI KAPAT yazıp 7046’ya mesaj gönderebilirsiniz.

iPhone Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Ayarlar > Telefon > Numaramı Göster seçeneğini işaretleyin ve sağ taraftaki yeşil düğmeyi kapalı hâle getirin. Bu işlemi başarıyla yerine getirdikten sonra artık aradığınız kişiler çağrının sizden geldiğini bilemeyecek, numaranız ‘Özel Numara’ şeklinde gözükecek.

iPhone Gizli Numara Engelleme Nasıl Yapılır

Gizli Numaradan Arayan Görülebilir mi ?

Evet sizi özel numaradan arayan kimsenin telefon numarasını tespit edebilme şansınız var.

Türk Telekom Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Türk telekom web sitesine Numaranız ve şifreniz Online İşlemler Şifresi ile giriş yapıp  “Lira İşlemlerim” menüsünden  “Harcama Detayı” na tıklayın. Harcama Detayı‘na girdiğinizde ekrana yapmış olduğunuz görüşmelerin listesi gelecektir. Burada görüşmek yaptığınız veya sizi rahatsız eden gizli numaraya ulaşma şansınız var.

Turkcell Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Turkcell gizli numaradan arayanı bulma için internet sitesi üzerinden veya Hesabım uygulamasındanFaturalarım ve Kullanım Detayı kısmından bakabilirsiniz. Giriş için Turkcell şifresi gerekmektedir. Şifreyi bilmiyorsanız  Şifre yazıp 2222‘ye gönderip şifrenizi alabilirsiniz.

Vodafone Gizli Numaradan Arayanı Bulma

Vodafone üzerinden de kullanım detaylarına bakabilirsiniz. Bunun işin internet sitesi üzerinden telefon numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekiyor. Burada gizli numaradan arayanı bulamadıysanız yukarıda dediğimiz gibi yine tek yöntem savcılığa suç duyurusunda bulunmak.

Yorum Yap

Yorum Yap