1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. iPhone Hızlı Şarj Nasıl Yapılır ?

iPhone Hızlı Şarj Nasıl Yapılır ?

iPhone Hızlı Şarj Etme

Bu yazıda iPhone hızlı şarj nasıl yapılır, iPhone hızlı şarj yöntemleri nelerdir ve hızlı şarj adaptörü ile hızlı şarj mümkün mü sorularını cevaplayacağız.

Akıllı telefon 2000mA veya daha fazla akım çekebiliyorsa, hızlı şarj etme özelliği uyumlu kabul edilebilir. Ve tüm iPhone şu an standart 5W (Çıktı: 5V ⎓ 1000mA) şarj cihazıyla birlikte gönderiliyor olsa da, bazı modeller 2100mA’a kadar akım çekebiliyor ve bu nedenle hızlı şarjı destekliyor.

iPhone Hızlı Şarj Nasıl Yapılır ?

iPad ve iPhone’u daha hızlı şarj edebilmek için yüksek hızda şarja izin veren iPhone hızlı şarj adaptörü kullanmanız gerekiyor.

Apple’ın resmi sitesine göre 30 dakikada yüzde 50’ye ulaşan şarj gücü için telefon adaptörü yerine çok güçlü bir adaptöre ihtiyacımız var.

Örneğin 12.9 inç iPad Pro, 12W şarj adaptörü ile birlikte geliyor. Ancak cihazın 10.307mAh’lık kapasiteli pilini, özellikle kullanımda olduğu zaman şarj etmek uzun zaman alabiliyor. Bu modelde Apple’ın mümkün olan en hızlı şarj işlemi için sunduğu 29, 61 veya 87W USB-C şarj adaptörünü kullanabilirsiniz.

USB-C adaptörlerinden belli oranlarda, cihazların yarı bataryasını 30 dakikada doldurmak mümkün oluyor. Bunu yapabilmek için USB-C şarj adaptörü ve USB-C Lightning bağlantı kablosu kullanmanız gerekiyor.

Apple, USB-C şarj adaptörünü ve bağlantı kablosunu ayrı olarak satar. Apple, üç farklı USB-C adaptörü satışı yapıyor;

  • 87 W USB-C Güç Adaptörü – 469 TL
  • 61 W USB-C Güç Adaptörü – 399 TL
  • 30 W USB-C Güç Adaptörü – 289 TL

Bu adaptörlere ek olarak USB-C Lightning bağlantı kablosu satın almanız gerekiyor;

  • USB-C Lightning kablosu 1m – 109 TL
  • USB-C Lightning kablosu 2m – 209 TL

iPhone hızlı şarj etmenin en iyi ve sağlıklı yolu USB-C güç adaptörünü kullanarak şarj etmektir.

Bunların dışında iPad yada iPhone hızlı şarj etmeniz gerekiyorsa ekran parlaklığını azaltabilir, konum servislerini ve arka planda yenilenen uygulamaları kapatabilirsiniz. iPhone’u Hızlı Şarj Etmenin 4 Yolu yazımızda hızlı şarj konusunu detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap