iPhone için En İyi Klavye Uygulaması Hangisi?

iphone-icin-en-iyi-klavye-uygulamasi-hangisi_640x360

Apple’ın son olarak piyasaya sunmuş olduğu iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, büyük ekran boyutları sayesinde kullanıcıların yazım alışkanlıklarını büyük ölçüde iyileştirdi. Mesaj yazarken, web ortamında dolaşırken veya diğer metin yazma işlemleri sırasında büyük ekranın ve dolayısıyla büyük tuşların epey faydasını görmek mümkün.

Fakat üreticiler bu konuda boş durmuyorlar ve metin yazma deneyimimizi sürekli olarak iyileştirmek için bir takım atılımlarda bulunuyorlar. iTunes üzerinde bulabileceğimiz klavye uygulamalarının sayısı epey fazla olsa da bunlar arasında sadece birkaç tanesi en iyi sıfatını hak edebilecek vasıflara sahip.

Tamindir olarak iPhone’lar için sunulan klavye uygulamalarını inceledik ve aralarından en iyi olanlarını seçtik. Eğer iOS işletim sistemine sahip olan cihazınızda kullanabileceğiniz bir klavye uygulaması arıyorsanız, yazımızın devamında mutlaka ihtiyaçlarınıza uygun birisini bulacaksınız.

1- Swiftkey

Listemize en iyisiyle başlamak istedik: Swiftkey. Android cihazlarda çok uzun bir süredir var olan ve daha sonra iOS kullanıcılarının da hizmetine sunulan Swiftkey, orijinal kullanımıyla yazım alışkanlıklarımızı tümüyle değiştirebilecek bir seçenek. İster tek ister çift elle yazıyor olun, Swiftkey her durumda size uyum sağlayacak özelliklere sahip.

Swiftkey

Uygulamanın en dikkat çeken özelliği parmak kaydırma metoduyla mesaj yazabilmemize olanak sağlaması. Parmağımızı ekrandan kaldırmadan, sadece harfler üzerinde gezdirerek mesajlarımızı yazabiliyoruz. Bu da hem verimliliğimizi hem de yazım hızımızı büyük ölçüde iyileştiriyor.

Swiftkey’de farklı temalar mevcut. Kullanıcılar koyu, açık ve tatil başlıklı temalardan gözlerine en hoş geleni seçebiliyorlar.

2- Apple’ın varsayılan klavye uygulaması

Üçüncü parti yazılımlara karşı bir antipatiniz varsa Apple’ın varsayılan olarak sunduğu klavye uygulaması da epey işinize yarayacaktır. Açıkçası Swiftkey kadar olmasa da varsayılan klavye de epey güçlü özellikler ile donatılmış. İşin en güzel yanı da herhangi bir yükleme ve kurulum gerektirmeden kullanılabiliyor.

2- Apple'ın varsayılan klavye uygulaması

Swiftkey’de karşımıza çıkan parmak kaydırma yöntemiyle yazma varsayılan klavyede yer almıyor fakat akıllı kelime tahmini ve sesli komut özellikleri ile beklentilerimizi fazlasıyla karşılıyor.

 

3- Fleksy

Testlerimiz esnasında anladığımız kadarıyla Fleksy en iyi çalışan otomatik kelime hatası düzeltmeözelliğine sahip olan klavye uygulaması. Öyle ki, Fleksy sayesinde gözünüzü bağlasalar dahi yüzde 99 hatasız bir şekilde mesaj yazabilirsiniz.

3- Fleksy

Tek hareketle istenilen kelimeyi silme özelliği ve farklı renklere sahip temaları ile Fleksy hiçbir eksiklik hissettirmeden görevini başarıyla yerine getiriyor.

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu