1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. iPhone için Zil Sesi Nasıl İndirilir ?

iPhone için Zil Sesi Nasıl İndirilir ?

iPhone için Zil Sesi Nasıl İndirilir ?

iPhone için Zil Sesi Nasıl İndirilir ? İndirilen zil tonu nasıl iPhone’da zil sesi olarak ayarlanır ? iPhone zil yapma sitesi nasıl kullanılır ?

Android telefonumuzda dilediğimiz bir müziği zil sesi yapma imkanımız varken, iPhone’da sadece iTunes’dan satın aldığımız müzikleri zil sesi olarak kullanabiliyoruz. Apple’ın sunduğu seçenekler oldukça sınırlı.

iPhone’unuzu kişiselleştirmeyi seviyorsanız yapacağınız şeylerden birisi de farklı zil sesleri kullanmak. iPhone’un varsayılan veya kullanılabilir zil seslerinden artık sıkıldıysanız ve bir değişiklik yapmanın zamanının geldiğini düşünüyorsanız o zaman bu yazımız tam size göre.

iPhone için Zil Sesi Nasıl İndirilir ?

iPhone zil yapma sitesi iTunesMachine ile her kategoriden iPhone zil sesi indirebilirsiniz.

Zil sesleri olması gereken uzunluktalar ve M4r formatına dönüştürülmüşler. Yani zil sesini indirdikten sonra iPhone’unuza iTunes ile zil sesini eşzamanlamanız ardından Ayarlar > Ses ve Dokunuş > Zil Tonu menüsünden indirdiğiniz ve eşzamanladığınız zil tonunu seçmeniz yeterli.

Şimdi adım adım iPhone için zil sesi nasıl indirilir ve indirdiğiniz zil sesi tonunu nasıl iPhone’da zil sesi olarak ayarlanır gelin buna daha yakından bakalım.

Adım 1: Mac’inizden veya bilgisayarınızdan işlemlere devam etmeniz gerekecektir.

Adım 2: Buradan devam ederek zil seslerinin yer aldığı kütüphaneye ulaşın.

iPhone için Zil Sesi Nasıl İndirilir ?

Adım 3: Zil seslerine önizleme yapmak için play butonuna tıklayabilirsiniz. Beğendiğiniz zil sesi tonunu indir düğmesine tıklayarak, gelen uyarı ekranından iPhone + iOS başlığı altında yer alan M4r uzantısını seçerek indirin.

iPhone için Zil Sesi Nasıl İndirilir ?

İndirme işlemi kısa süre içerisinde başlayacak ve hemen tamamlanacaktır.

Adım 4: İndirdiğiniz zil sesi tonu, “zilsesiadi.m4r.mp4” şeklinde .mp4 uzantısına sahip olacak.

iPhone için Zil Sesi Nasıl İndirilir ?

Yeniden adlandır- Adını değiştir. diyerek “.mp4” kısmını silerek “zilsesiadi.m4r” şeklinde olmasını sağlayın.

iPhone için Zil Sesi Nasıl İndirilir ?

Bu sayede .mp4 uzantısında olan zil sesi tonunu iPhone’un tanıyacağı şekilde .m4r zil sesi tonu dosyası formatına getirmiş olacağız. Dosya uzantısını değiştirdiğiniz için işlemi ek olarak onaylamanız istenilecektir, “.m4r olarak kullan” diyerek onaylamayı unutmayın.

iPhone için Zil Sesi Nasıl İndirilir ?

iPhone için Zil Sesi Nasıl İndirilir ?

Adım 5: Şimdi Mac veya bilgisayarınızdan iTunes’i başlatın. iTunes’i henüz Mac’inize veya bilgisayarınıza yüklemediyseniz buradan devam ederek indirebilirsiniz.

iTunes’i indirdikten sonra açın. iPhone’unuzu lightning bağlantı kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın. Eğer ki iPhone’unuzun bu bilgisayara güvenip güvenmemesiyle ilgili bir uyarı ekranı ile karşılaşırsanız “Güven” seçeneğine dokunun.

Adım 6: iTunes’den iPhone’unuzun içeriğine geçiş yapın. Bunun için iTunes ekranının sol üst köşesindeki iPhone ikonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

iPhone için Zil Sesi Nasıl İndirilir ?

Adım 7: Şimdi iTunes seçeneklerinden Dosya > Arşiv’e Ekle menüsüne gidin.

iPhone için Zil Sesi Nasıl İndirilir ?

Gelen ekrandan indirdiğiniz ve uzantısını .m4r yaptığınız zil sesi tonunu seçimleyin ve Aç seçeneğine tıklayın.

Adım 8: iTunes’de yan menüden Ayarlar başlığının altında yer alan Ses Tonları menü seçeneğine tıklayın.

iPhone için Zil Sesi Nasıl İndirilir ?

Gördüğünüz gibi, az evvel Arşiv’e ekle dediğimiz zil sesi tonu artık kullanılabilir. Şimdi “Ses Tonlarını Eşzamanla” seçeneğine tik atıp “Seçilen ses tonlarını” seçeneğine de tik attıktan sonra “Ses Tonları” başlığı altında yer alan zil sesinie de tik atın.

iTunes’in en altında yer Alan “Uygula” seçeneğine tıklayın ve eşzamanla işleminin tamamlanmasını bekleyin. Eşzamanla işleminin tamamlanmasının ardından “Bitti” seçeneğine tıklayın.

Evet hepsi bu kadar! İlk bakışta zor gibi gözükse de ikinci kez aynı işlemleri yaptığınızda aslında kolay olduğunu göreceksiniz. Zaten iTunes kısmını biliyorsanız hiç zorlanmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Şimdi iPhone’unuzun Ayarlar > Ses ve Dokunuş > Zil Tonu menüsüne gidin ve eşzamanladığınız zil sesi tonunu seçin.

#iPhone Telefonların SAR Değerleri Nelerdir ?

#Apple Türkiye Garantili veya İthalatçı Garantili iPhone Ne demek?

#iPhone Nasıl Şarj Edilir ?

#iPhone Market Dışı Jailbreak’siz Uygulama Yükleme

Yorum Yap

Yorum Yap