1. Ana Sayfa
  2. İNTERNET
  3. İphone ile Whatsapp Web Hizmeti Nasıl Kullanılır?

İphone ile Whatsapp Web Hizmeti Nasıl Kullanılır?

İphone ile Whatsapp Web Hizmeti Nasıl Kullanılır?
WhatsApp uygulamasının masaüstü sürümü için çözüm.

WhatsApp’ın web sürümü ilk olarak Android platformunda ortaya çıktı. Daha sonra diğer platformlar için de destek sağlandı. Kullanıcılar normal mesajlaşma dışında video, görüntü ve ses dosyalarının transferini bilgisayarlarında yapabiliyor. Ne yazık ki iOS cephesinde web desteği yok, ama jailbreak varsa işleri değiştirebilirsiniz. Yeni tweak WhatsApp masaüstü sürümünü kullanmaya imkan sağlıyor.

WhatsApp Web Enabler isminden de belli olduğu üzere web hizmetini kullanmayı sağlayan bir tweak. Tweak yüklendikten sonra WhatsApp Web düğmesi ayarlar menüsüne ekleniyor. Buradan itibaren gerisi basit. Android veya BB10’da olduğu gibi kullanıcıların “WhatsApp Web” düğmesine dokunması, web.whatsapp.com adresinden QR kodunu taratması yeterli oluyor.

iPhone’un ayarları içinde tweak’i etkinleştirmek ya da devre dışı bırakmak için yapılandırma seçeneği var. Ayrıca tweak ilk sürümünde bazı eleştiriler almıştı, anlaşılan hatalar güncellemeyle ayıklanmış.

WhatsApp masaüstü veya diğer adıyla web sürümünün iOS’a resmi olarak gelmesi biraz daha zaman alacak gözüküyor. Apple’ın güvenlik protokolleriyle alakalı bir durum var. Cupertino merkezli şirket uygulamalarda ve uygulamalara eklenen yeni özelliklerde oldukça titiz. Hatta takıntılı. Şimdilik jailbreak ile WhatsApp web kullanılabilir. WhatsApp Web Enabler tweak’i ücretsiz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap