1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. İphone & İpad Garanti Durumu Sorgulama

İphone & İpad Garanti Durumu Sorgulama

İphone & İpad Garanti Durumu Sorgulama

Yeni , sıfır bir apple iphone veya ipad cihazı aldınız veya ikinci el bir cihaz aldınız hemen akıllara ilk gelen şey bu cihazların garanti var mı? bunun için garanti sorgulama nasıl yapılır? iphone garanti sorgulama nasıl yapılır? akıllara gelen sorulardan biridir.

ilk alınan cihazlar iki yıl garantisi mevcuttur. bununla birlikte garanti sorgulama süresini de göreceksiniz. Cihazların servis ve destek kapsam süresini kontrol etmek için apple resmi sitesini ziyaret etmeniz gerekecektir.

Garanti Kontrol , Check-in işlemi için https://checkcoverage.apple.com/tr/tr/ adresine giriş yapıyoruz.  bu adrese giriş yaptığınızda karşınıza aşağıdaki sayfa gelecektir.

apple-garanti-sorgulama

Donanımınızın seri numarasını girin yazan kısma cihazımızın imei numarası yazıyoruz. Cihazda imei numarası öğrenmek için *#06# telefonda tuşlayarak arama düğmesini kullanmanız yeterli olacaktır.

Arkasından Doğrulama kodunu giriyoruz ve Devam Butonu basarak iphone garanti süresi için doğrulama yapıyoruz.

iphone-ipad-garanti-sorgu

Geçerli Satın Alma Tarihi ; bu tarih apple geçerli ürünlerini bulma ve ihtiyaç duyulan yardımı bulma ile ilgilidir.

Telefon Teknik Destek : size ürünün garantisinin başladığı tarih ile dört aylık bir süre aralığında alacağınız randevu ile size telefon desteği vermektedir. bu süreyi geçtiğinizde telefon desteği bitmektedir.

Onarım ve Servis Kapsamı ; burada cihazın ne kadar süre zarfında garantisinin devam ettiğini görebileceksiniz. Ayrıca telefon için hasar ve onarım için randevu buradan alabiliyorsunuz.

Cihazınız ile ilgili herhangi bir sıkıntı olduğunda Apı anahtarı “https://getsupport.apple.com/?sn=imei numarasını” adresine giriyoruz. tarayıcıya yapıştırın.

iphone-ipad-onarım

Burada telefona en uygun hataları seçiyoruz , yani cihazınızda olan sorun için bir kategori seçiyoruz burada bir alt kategori çıkacak ve onunla ilgili konuyu seçtiğimizde bir mail bölümünü gelecektir.

iphone-sorun-çözme

Mail Adresine bir doğrulama e-postası gelecektir , aşağıda olduğu gibi diags://290545xx/x/x gibi anahtarını safari tarayıcı yapıştırıyoruz.

apple-yardım

Safari tarayıcısına yapıştırıp enter basıyoruz.

apple-diags

Daha sonra koşulları ve yükümlülükleri kabul etmeniz için bir onay penceresi geliyoruz. bunu kabul ediyoruz .

apple-mobil-kaynak-denetçisi

Mobil Kaynak Denetçici Çalışıyor ile cihazda bilgileri toplamaya başlayacaktır.

apple-tüm-testler-tamanlandı

Cihazınızda Tüm Testler Tamamlandı yazını gördüğünüzde bilgisayarda mail gönderdiğiniz yerdeki bölümünü açıyoruz.

apple-test-kontrole-başla

Kontrole Başla Butona basıyoruz ve ve analiz kontrol içine mobil cihazdan gelen bilgileri toplamaya başlamaktadır . Bu bilgiler üçüncü kişiler ile paylaşılmamaktadır.

apple-online-destek

Bu şekilde Apple Online randevu alıyorsunuz, burada Arama planlayın kısmından telefon desteği alabiliyorsunuz veya onarım için bir tarih alabiliyorsunuz. Böylece Apple Randevu alma kısmını bu şekilde anlatmış oldum.

İphone Garanti Kvk Sorgulaması ;https://cihaztakip.kvkteknikservis.com/” adresi üzerinde sorgulama yapabilirsiniz

İphone Garanti Genpa Sorgulaması ;https://www.genpa.com.tr/teknik-servis/serviceId/imeiNo” adresi üzerinden imei sorgulaması yaparak cihazınız garantisi sorgulayın.

Yorum Yap

Yorum Yap