iPhone Kilitli Ekranda Mesaj Gözükmesin

iPhone Kilitli Ekranda Mesaj Gözükmesin

iPhone Kilitli Ekranda Mesaj Gözükmesin isteyenler için IOS 11!’deki Önizlemeleri Göster adlı özellik sayesinde, iPhone ve iPad için bildirim önizlemelerini tek seçimle kolayca gizlemek mümkün.

iOS 11 ile tek bir ayarlamayla tüm uygulamalar için bildirim önizlemelerini gizleyebilirsiniz.Peki  iPhone Kilitli Ekranda Mesaj Gözükmesin, iPhone kilitli iken mesaj önizlemeleri kapatma nasıl yapılır?

iPhone Kilitli Ekranda Mesaj Gözükmesin

IOS 11’den önceki sürümlerde bildirim önizlemelerini gizleme özelliği mevcuttu ama bu özellik sadece uygulama bazlı çalışıyordu. iOS 11 ile gelen “Önizlemeleri Göster” özelliği sayesinde her uygulamanın önizlemesini tek tek kapatabilir yada tüm uygulamaların önizlemelerini tek işlemde kapatmanız mümkün.

iPhone Kilitli Ekranda Mesaj Gözükmesin, mesaj bildirimleri ekranda görünmemesi için yapacağınız işlemler;

Kilitli Ekranda Mesaj Önizlemeleri tek tıkla kapatmak için

1 Ayarlar > Bildirimler > Önizlemeleri Göster yolunu izleyin.

2 Sunulan üç seçenekten “Kilitli Değilken” seçeneğini seçin.

iPhone Kilitli Ekranda Mesaj Gözükmesin

3 Bu ayar seçiliyken, bildirimlerin önizlemesi Kilit Ekranı’nda görünür ancak bildirimin içeriği görüntülenmez. Bildirim içeriğini görebilmek için cihazın kilidini açmanız gerekir. Önizlemeleri Göster seçeneklerinden “Asla“yı seçerseniz, bildirim önizlemeleri iPhone veya iPad’in kilidi açık olsa dahi içeriğinin gösterilmeyeceği anlamına gelir.

Kilitli Ekranda Mesaj Önizlemeleri uygulamaya özgü kapatmak için

Tüm uygulamalarınız için tek ayarı kullanmayı istemiyorsanız

1 Ayarlar > Bildirimler menüsüne gidin ve bildirim önizlemesinin içeriğinin gösterilip gösterilmemesi noktasındaki ayarlamayı yapmak için uygulamayı seçin.

2 Gelen seçeneklerden ekranın en altındaki “Önizlemeleri Göster” seçeneğine dokunun ve buradan uygulamaya özgü ayarlamayı yapın.

iPhone Kilitli Ekranda Mesaj Gözükmesin


IOS cihazlarda klavyedeki tuşlara dokunduğunuzda çıkan harf kabarcığından rahatsızlık duyuyor ve IOS’ta Klavye Karakter Önizlemesini Kapatma nasıl olur diyorsanız buradaki yazımıza bakabilirsiniz.


 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?