iPhone Klavye Geçmişi Silme

iPhone klavyesinde yazı yazarken önerilen kelimelerle karşılaşmamak için iPhone klavye geçmişini temizleyebilirsiniz.

iPhone klavyesinde yazı yazarken önerilen kelimeler karşınıza çıkar. Bu durumdan memnun olmayanlar için iPhone klavye geçmişi silme nasıl yapılır anlatacağız.

Akıllı telefonlar, mesajlaşma anında kullandığınız kelimeleri öğrenip tekrar mesaj yazma anında sık kullandığınız kelimeleri size göstermektedir. Ancak cihazınız bu kelime yada kelimeleri yanlış öğrendiyse ve size sıkıntı yaratmaya başladıysa klavye geçmişini kolayca silebilirsiniz.

iPhone Klavye Geçmişi Silme

iPhone klavye geçmişi silme işlemini Ayarlar menüsünde kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. iPhone klavye sözlüğünü sıfırladığınız zaman klavyede yazmış olduğunuz tüm özel sözcükler silinir ve klavye sözlüğü fabrika ayarlarına döndürülür.

Adım 1# Ayarlar bölümünü açarak Genel seçeneğini seçin.

iPhone Klavye tahmini Silme

Adım 2# Ekranın en altında yer alan Sıfırla seçeneğini seçin.

iPhone Klavye tahmini Silme

Adım 3# Klavye Sözlüğünü Sıfırla seçeneğini seçin. Güvenliğiniz için parolanızı girmeniz istenecektir. Parolanızı girip Sözlüğü Sıfırla seçeneğini seçin.

iPhone Klavye tahmini Silme

Yapılan tüm bu işlemlerin ardından klavyede yazmış olduğunuz bütün özel sözcükler temizlenir ve fabrika ayarlarına tekrardan döndürülür.

Mesaj yazarken yapılan otomatik düzeltmelerden rahatsız iseniz Ayarlar > Genel > Klavye > Otomatik Düzeltme seçeneğini kapalı hale getirin.

iPad ve iPhone klavyesini daha etkili kullanabilmeniz için iPhone Klavye İpuçlarına buradaki yazımızdan bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu