iPhone Kullanılmayan Uygulamaları Silmeyi Kapatma

iPhone Kullanılmayan Uygulamaları Silmeyi Kapatma

Merhaba. Bu yazımızda iPhone kullanılmayan uygulamaları silmeyi kapatma yani iPhone’un kullanılmayanları sil özelliği nasıl kapatılır anlatacağız.

iOS, cihazınızın kullanılmayan uygulamaları otomatik olarak kaldırmasını sağlayan Kullanılmayanları Sil özelliğine sahiptir. Yani, bir süre kullanmadığınız uygulamalar cihazınızdan otomatik olarak kaldırılır. Uygulamanın kendisi kaldırılırken, belge ve veriler cihazda kalır. Bu nedenle uygulama simgesi ana ekranda görünmeye devam eder.

Ancak birçok iPhone kullanıcısı uygulama silmeyi engellemek istemektedir.Kullanılmayanları Sil, depolama alanı açmanıza yardımcı olabilecek yararlı bir özelliktir. Otomatik silme özelliği size uygun değilse, uzun süredir kullanmadığınız uygulamaları manuel şekilde kaldırarak cihazınızda depolama alanı açabilirsiniz.

İşte bu yazımızda iPhone’da uygulama silmeyi nasıl kapatacağınızı anlatacağız.

iPhone Kullanılmayan Uygulamaları Silmeyi Kapatma

iPhone otomatik uygulama silme kapatmak için;

  • Ayarlar bölümünü açın.
  • iTunes ve App Store seçeneğini seçin.
  • Açılan ekranın alt kısmında yer alan Kullanılmayanları Sil seçeneğini pasif hale getirin.

iphone otomatik uygulama silme kapatma

Böylece kullanılmayan uygulamalarınız silinmeyecektir. Kullanılmayanları Sil özelliğini aktif hale getirdiğiniz zaman, uzun süre kullanmadığınız uygulamalar telefonunuzdan silinir. Ancak silinen uygulamaların sadece saklama alanı boşaltılır, veriler ve belgeler saklanmaya devam eder. Silinen uygulamayı App Store’den indirdiğiniz zaman tüm verileriniz tekrar yerine konulur.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.