iPhone otomatik güncelleme yapmıyor!

iPhone otomatik güncelleme yapmıyor sorunu ile karşılaştıysanız muhtemelen otomatik güncellemeler özelliği kapalı durumdadır. Bu yazımızda iPhone’da otomatik güncellemeleri açma nasıl yapılır anlatacağız.

iPhone, iPad, Mac cihazlarda App Store’dan gelen güncellemeleri otomatik olarak alabilirsiniz. Otomatik güncellemeyi etkinleştirdiğiniz zaman gelen güncellemeler kendiliğinden güncellenir. Otomatik güncellemeyi açmak istiyorsanız aşağıda bulunan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

iPhone’da zaman zaman uygulama güncelleme sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

iPhone Otomatik Güncelleme Açma

  1. Ayarlar > [adınız] > iTunes ve App Store’a dokunun.
  2. Otomatik olarak indirilmesini istediğiniz içeriği açın.

iPhone otomatik güncelleme yapmıyor!

Müzikler, uygulamalar veya kitaplar ve sesli kitaplar için tüm aygıtlarınızda Otomatik İndirmeler’i açtıktan sonra, herhangi bir aygıtta App Store, iTunes Store veya Apple Books’tan yeni satın aldığınız tüm öğeler tüm aygıtlarınıza otomatik olarak indirilir.

Uygulamalar için Otomatik Güncellemeler özelliğini kullanmak istiyorsanız Güncellemeler’i açın. Aygıtınızdaki uygulamaların yayınlanan yeni sürümleri aygıtınıza otomatik olarak indirilir.

150MB boyutlu verinin altında olan güncellemeler hücresel veri üzerinden yapılacaktır. Üst boyutta olan güncellemeler ise Wi-Fi olduğu zaman yapılacaktır. Yani Wi-Fi olduğu zaman tüm güncellemeler otomatik yapılır ve Wi-Fi yoksa mobil veri üzerinden en fazla 150MB güncellemeler yapılır.

IOS 11 altı sürüm bulunan cihazlarda 100 MB, IOS 11 üzeri sürüm bulunan cihazlarda ise 150 MB’dan büyük oyun ve uygulamaları mobil veri kullanarak indirmenize iPhone izin vermiyor.

Bu sorunu aşabilmek için iPhone 150 MB sınırı kaldırma nasıl yapılır, iPhone hücresel veri indirme limiti nasıl arttırılır detaylı olarak buradaki yazımızda bulabilirsiniz.

iPhone otomatik güncelleme yapmıyor sorunu

Otomatik güncellemeler açık olduğu halde iPhone uygulama güncelleme yapmıyor ise aşağıdaki çözüm önerilerimizi denemenizde fayda var.

İnternet bağlantınızda sorun varmı kontrol edin! İnternet bağlantınızın işlevini sorunsuz şekilde yerine getirebildiğinden emin olun. Eğer bağlantıda anlık kesintiler / kopmalar oluyorsa uygulama güncellemeleri tamamlanamayacaktır. Bağlantıda bir iki defalık küçük kesintiler güncelleme kurulumlarını etkilemeyebilir fakat sürekli kopma yaşanıyorsa güncellemelerin indirilmesi başarısızlığa uğrayacaktır. Farklı bir ağ üzerinden güncelleme yapmayı deneyebilirsiniz.

AppStore’da geçici bir sorun olabilir! Nadiren de olsa bu tip büyük servislerin sunucularında sıkıntılar baş gösterebiliyor. Buradaki sayfadan App Store mağazasında bir sorun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Güncelleme işlemini durdurarak tekrar başlatın! Güncelleme kurulumunda durum çubuğu takılı kaldıysa ve ilerleme kaydedilemiyorsa ilgili uygulamanın simgesine dokunun ve güncelleme işlemini duraklatın. Daha sonra üzerine tekrar dokunun ve işlemin devam etmesini sağlayın. Çoğu durumda güncelleme sorunsuz yüklenecektir.

Cihazı yeniden başlatın! Herhangi bir sorunda cihazı yeniden başlatmak bazen sorunu basitçe geride bırakmanızı sağlayabilir. iPhone’u yeniden başlatın ve daha sonra uygulamayı tekrar güncellemeyi deneyin.

Uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyin! Bu aşamaya kadar sonuç alamadıysanız mevcut uygulamayı akıllı telefonunuzdan kaldırın ve App Store’dan yeniden yükleyin. Uygulama büyük boyutluysa bu durumdan memnun kalmayabilirsiniz ancak bu aşamaya kadar uyguladığınız işlemler olumlu sonuç vermediyse yapacak fazla bir şey kalmıyor.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu