iPhone Otomatik Kilit Ayarlama

iPhone otomatik kilit ayarlama yaparak ekranınızın istediğiniz bir süre içerisinde kapanmasını sağlayarak pil tasarrufu yapabilirsiniz.

iPhone’da pil tasarrufu ve güvenlik için iPhone, ekranın belirli bir süre sonra boşta kalmasında otomatik olarak ekranını kapatır ve varsa parola koruması etkin hale gelir.

iPhone otomatik ekran kilidi özelliği, telefonu bıraktığınız zaman belli bir süre sonra telefon ekranının otomatik olarak kapanmasını sağlamaktadır.. iPhone’da otomatik ekran kilidini 30 saniye, 1 dakika, 2 dakika, 3 dakika, 4 dakika, 5 dakika veya hiç kapanmayacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

iPhone Otomatik Kilit Ayarlama

  • Ayarlar bölümüne girerek Ekran ve Parlaklık seçeneğini seçin.
  • Burada bulunan Otomatik Kilit seçeneğine dokunun.
  • Bu alanda 30 saniye, 1 dakika, 2 dakika, 3 dakika, 4 dakika, 5 dakika veya Asla seçenekleri bulunuyor. Siz kendinize uygun birini seçin.

iPhone Otomatik Kilit Ayarlama

Asla seçeneğini seçerseniz, güç tuşunu kullanarak ekranı kapatmadığınız müddetçe telefon ekranı açık kalacaktır. Eğer telefonunuzda kitap okuyorsanız veya ekranın açık kalmasını gerektiren bir işlem yapıyorsanız iPhone Otomatik Ekran Kapamasını Devre Dışı Bırakma için Asla seçeneğini seçerek iPhone ekranının sürekli açık kalmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu