• DOLAR
  3,5224
  % -0,09
 • EURO
  4,1480
  % 0,27
 • ALTIN
  145,4702
  % -0,26
 • BIST
  107.202
  % 0,35

iPhone Özel Numara Engelleme

iPhone Özel Numara Engelleme

iPhone’da gizli numara ile arandığınız zaman “Arayan Numara Yok” ekranı ile karşılaşırsınız. iPhone Özel Numara Engelleme yazımızda bu tarz bilinmeyen numaralardan gelen çağrıları engellemek için yapılacakları yazdık.

Kimliğinin ortaya çıkmasını istemeyen ve genellikle şaka yapmak isteyen kişiler tarafından telefon numarası gizlenerek yapılan aramalar oldukça rahatsız edici bir hale gelebiliyor. Bu sorundan kurtulmak için gizli numaraları yani diğer bir deyişle iPhone Özel Numara Engelleme nasıl yapılır detaylı bir şekilde sizler için anlatıyoruz.

Bir iPhone kullanıcısı olarak App Store’da bu konuda çözüm vadettiğini iddia eden uygulamalardan uzak durun. Özel numaraları engellemek için indireceğiniz uygulamalar tam olarak bir çözüm sağlamıyor.

Yalnızca özel numaradan gelen çağrıyı otomatik olarak meşgule atıyor. Bu nedenle çözüm için bilmediğiniz uygulamalara yönelmek ve cihazınızın RAM’ini ekstradan meşgul etmek yerine bu konuda operatörlerinize başvurabilirsiniz.

iPhone Özel Numara Engelleme

Özel numaralardan gelen aramaları istemediğinizi operatörünüze bildirmeniz durumunda, numarasını gizleyerek arama yapan kişiye bu şekilde yapılan çağrıları kabul etmediğiniz söyleniyor ve arama telefonunuza ulaşmadan sonlandırılıyor.

Her operatör müşterisi için bu konuda net bir çözüm sağlamış durumda.

 Turkcell Özel/Gizli Numara Engelleme

Özel numaralardan gelen aramaları engelleme hizmetini ücretsiz olarak kullanıcılara sunan Turkcell, bu hizmetin aktif olduğu bir kullanıcıya gizli numaradan arama yapanlara otomatik olarak ” Aradığınız kişi gizli numaradan çağrı kabul etmemektedir. Numaranızı görünür yaparak kendisine ulaşabilirsiniz. ” anonsunu yapıyor.

 Turkcell Özel/Gizli Numara Engelleme

Turkcell hattınızda özel numaraları engellemek için (Gizli Numaradan Arama Kısıtlama) telefonunuzun arama bölümüne gelerek,*253# tuşlayıp arama yapmanız yeterlidir.

Ancak Turkcell, gizli numaradan arama kısıtlama servisinin analog santrallarden ve yurtdışından yapılan gizli aramaları kapsamadığını belirtiyor.

 Vodafone Özel/Gizli Numara Engelleme

Vodafone’da, özel numaralardan sizi arayanların ulaşamaması için gerekli hizmeti ( Gizli Numaraya Kapalı Servisi ) ücretsiz sağlıyor. Özel numaralardan gelen çağrıları Vodafone’da engellemek için gerekli başvuruyu Online Self Servis, Sesli Yanıt Sistemi ve SMS üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Biz size en kolay başvuru yöntemi olan SMS’i anlatacağız.

 Vodafone Özel/Gizli Numara Engelleme

Telefonunuzun Mesajlar bölümüne gelerek 7046’ya “ GIZLI AC ” yazarak bir SMS göndermeniz, gizli numaraya kapalı servisini aktif etmeniz için yeterlidir.

Turkcell’de olduğu gibi Vodafone’da analog santrallarden ve yurtdışından yapılan gizli aramaların engellenemediğini belirtiyor.

 Türk Telekom (Avea) Özel/Gizli Numara Engelleme 

Türk Telekom veya yıllardır kullanılan adıyla Avea, diğer operatörlerde olduğu gibi özel numaraları engelleme servisini ücretsiz olarak kullanıcılarına sunuyor. Numarasını gizleyerek arayan kişiye, sizin gizli numaralardan çağrı kabul etmediğiniz bilgisi veriliyor.

 Türk Telekom (Avea) Özel/Gizli Numara Engelleme

Türk Telekom’un gizli numara engelleme servisini aktif etmek için birden fazla seçenek buluyor. En basit yöntem ise yukarıda Turkcell için kullandığımız, *253# tuşlayıp arama tuşuna basmanız.

iPhone Arayan Kişinin İsmini Söylesin

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *

 • ÇOK OKUNAN


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.