iPhone silinen rehberi ve numaraları geri getirme

iPhone silinen rehberi ve numaraları geri getirme

iPhone silinen rehberi ve numaraları geri getirme mümkünmüdür ? iPhone’umdan silinen rehberimi nasıl geri getirebilirim ?

Bir Apple, bir iPhone kullanıcısının başına gelebilecek en kötü şeydir herhalde rehber silinmesi. Hatta bunu bu tarz markalaştırma faaliyetinden uzak tutacak olursak; bir telefon sahibinin başına gelebilecek en kötü şeydir.

Bir çoğumuz hızlı bir şekilde telefon kullanırken,dalgınken veya yanlışlıkla telefonumuzun rehberinde kayıtlı olan numaraları silebiliyoruz

Apple-iPhone kullanıcıları için; rehber silinme durumlarında, geri getirmenin birçok yolu var. Bunlardan bir tanesi aracı programımız olan iTunes ile ‘geri yükle’ işlemi yapmaktır. Bu işlem sayesinde program, telefonumuza en son yedeklediği halini birebir geri aktarır.

Haliyle telefon rehberiniz başta olmak üzere; kayıtlı şifreleriniz, tarayıcı bilgileriniz vesaire her şeyiyle yedeğin alındığı güne dönersiniz. Rehber silinme anında yaşadığınız şoku hatırlayacak olursak; bu sizi hayli rahatlatan bir işlem olmalı.

Apple’ın kendi bulut hizmeti iCloud, internet üzerinden de erişilebiliyor olmasıyla fazlasıyla işlevsel bir platform. iPhone kullanıcısı olarak rehberden silinen numaraları geri getirmek veya silinen rehberi getirmek için iCloud’ı kullanmak en hızlı ve sorunsuz yöntem.

Kişilerinizi kolaylıkla geri getirmek için aşağıdaki adımları izlemeniz kafi.

iPhone silinen rehberi ve numaraları geri getirme

iPhone’dan silinen rehberi ve numaraları aşağıdaki adımları takip ederek tekrar geri getirebilirsiniz.

Telefonunuzdan Ayarlar – iCloud’a giriyorsunuz. Kişiler’i kapalı değilse kapatıyorsunuz.

iPhone silinen rehberi ve numaraları geri getirme

Çıkan uyarı ekranında “iPhone’umda Tut”a dokunuyorsunuz.

iPhone silinen rehberi ve numaraları geri getirme

Kişileri’i açık konuma getiriyorsunuz ve uyarı ekranını “Birleştir”e dokunarak kapatıyorsunuz.

Artık rehberden silinen kişileriniz geri yüklenecek, bomboş rehber yerine kişileriniz çıkacak.

Dilerseniz bilgisayarınızdan iCloud.com’a giriş yaparak Kişilerinize göz atabilir, düzenleyebilir, vCard formatında bilgisayarınıza yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz. Yedeklemenin nasıl olacağını bu konumuzda anlattık.

iPhone’da Silinen WhatsApp Mesajları Nasıl Kurtarılır? yazımızda yanlışlıkla sildiğiniz Whatsapp mesajlarını nasıl kurtarırsınız anlattık.

Kaynak:
Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.