iPhone Sim Kartı Telefona Aktarma

Sim kartınızı iPhone’a taktığınızda rehberi göremiyorsanız iPhone Sim Kartı Telefona Aktarma yapmanız gereklidir.

Sim kartınızı iPhone’ a taktığınızda sim kartınızda bulunan kişileri iPhone otomatik olarak görmeyebilir. Bu nedenle Sim kartınızdaki rehberinizi iPhone da görebilmek sim kart rehberini iPhone’ a aktarmanız gerekmektedir.

Bu işlemi yapabilmek için aşağıdaki basamakları sırasıyla takip ederek uygulayınız.

iPhone Sim Kartı Telefona Aktarma

SIM kartınızda bulunan kişileri ve numaraları yeni aldığınız iPhone telefonunuza aktarabilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek sim kartınızı iphone telefona aktarma işlemini yapabilirsiniz.

Numaralarınızın bulunduğu sim kartı iPhone’a yerleştirin. Kullandığınız sim kartın telefonunuzla uyumlu olduğundan emin olun. Yanlış bir sim kart takarsanız telefonda takılı kalabilir.

iPhone telefonunuzda Ana ekrandan Ayarlar>Mail, Kişiler ve Takvimler bölümüne girin.

iPhone Sim Kartı Telefona Aktarma

Açılan yeni ekrandaysa en altta “SIM’deki Kişileri Aktar” seçeneğine dokunarak iPhone’umuzun rehberine SIM kartımızdaki kişileri aktarabiliriz.

iPhone Sim Kartı Telefona Aktarma

Bu işlem sonrasında sim kartınızda bulunan numaralar iphone telefonunuza aktarılmış olacaktır.

iPhone’umuzu ilk aldığımızda telefon rehberimize eklediğimiz kişiler Ad – Soyad sıralamasıyla değil de Soyad – Ad sıralamasıyla görüntülenirler.

Eğer kişilerinizi Ad – Soyad sıralamasıyla görüntülemek istiyorsanız aynı ekranda “Sıralama” seçeneğini “Ad – Soyad” olarak değiştirebilirsiniz.

iPhone Sim Kartı Telefona Aktarma

Bunun yanında iPhone’da bulunan rehberi başka bir telefona yada iPhone rehberi sim karta taşıma yapmayı düşünenler iPhone Rehberi Sim Karta Aktarma nasıl yapılır buradaki yazımızda bulabilirler.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu