1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. iPhone Telefondan Ortam Dinleme

iPhone Telefondan Ortam Dinleme

iphone ortam dinleme

Eğer Airpods kulaklığa sahipseniz iPhone telefondan ortam dinleme yapabilmek için herhangi bir telefon dinleme casus yazılımı yüklemenize gerek yok.

Gürültülü yerlerde karşı sesi duymakta güçlük çekenler, az duyanlar veya evde odanın diğer ucundaki bebeğin sesini dinlemek isteyenler için harika bir özellik olan Canlı Dinleme’yi (Live Listen) özelliği ile iPhone, iPad veya iPod touch aygıtınız, AirPods’unuza ses gönderen bir mikrofon görevi görebilir.

Live Listen (Canlı Dinleme) ile iPhone sahipleri iPhone’larını esasen yönlü mikrofon olarak kullanabilecekler. iOS 12 ve sonraki sürümlerde gelen bu özellik için Airpods yani kablosuz kulaklıklara ihtiyacınız var.

Live Listen ile iPhone Telefondan Ortam Dinleme

Öncelikle Canlı Dinleme’yi Denetim Merkezi’ne eklemeniz gerekiyor.Öncelikle Airpod’unuz açık ve telefonunuza bağlı olmalı.

1 Ayarlar > Kontrol Merkezi > Denetimleri Özelleştir’e gidin. “Diğer Kontroller” bölümünün altındaki “İşitme” seçeneğini bulun ve Kontrol Merkezi’ne eklemek için yeşil artı işaretine dokunun. Kontrol Merkezi simgelerinizi de yeniden düzenlemek için yukarı veya aşağı sürükleyebilirsiniz.

iphone ortam dinleme

2 Denetim Merkezi’ni açıp kulak şeklindeki simgeye dokunun.

iphone ortam dinleme

3 Çıkan pencerede Canlı Dinleme’ye (Live Listen) dokunarak Açık konuma getirin.

iphone ortam dinleme

Canlı Dinleme etkinken, iPhone veya iPad’inizin mikrofonundan gelen ses AirPod’larınız üzerinden çalınır.

iPhone veya iPad’iniz bu iletişimden çıktıktan sonra ve ekran kapalıyken bile sesi yakalamaya ve AirPod’larınıza göndermeye devam edecektir. Canlı Dinleme etkinken ekranınızın üstündeki diğer durum simgelerinin yanında kırmızı bir mikrofon simgesi göreceksiniz.

AirPods’unuza bağlanamıyorsanız veya Canlı Dinleme açılmıyorsa Bluetooth’un açık ve AirPods’un şarj edilmiş olduğundan emin olun.

Yorum Yap

Yorum Yap