iPhone Uygulama Arşivi Nasıl Kullanılır?

iOS 14 ile gelen yeni özelliklerden bir tanesi olan iPhone Uygulama Arşivi (App Library) ile kullanıcı deneyimi bir üst seviyeye taşınarak kullanım kolaylığı sağlanacak.

IOS 14 güncellemesi ile iPhone’lara yeni gelen özellik iPhone uygulama arşivi nedir, ne işe yarar, iPhone uygulama arşivi nasıl kullanılır, uygulama arşivine uygulama nasıl eklenir, uygulama arşivi nasıl kapatılır gibi bir çok sorunun cevabını yazımızda bulabilirsiniz.

iOS 14 ile gelen yeni özelliklerden bir tanesi olan iPhone Uygulama Arşivi (App Library) ile kullanıcı deneyimi bir üst seviyeye taşınarak kullanım kolaylığı sağlanacak.

iPhone uygulama arşivi nedir yazımızda okuyacağınız konu başlıkları;

iPhone Uygulama Arşivi nedir, ne işe yarar?

iOS 14 ile birlikte gelen en kullanışlı özelliklerden biri olan bu özellik, ana ekranın son bölümünde yer alan bir Uygulama Arşividir. iPhone’lara otomatik olarak eklenecek bu özellik sayesinde, kullanıcılar ana ekranı kaydırarak bu bölüme kolayca ulaşabilecek ve telefonundaki uygulamaları kategorize edilmiş bir şekilde bulabilecektir.

iPhone’unuza yüklediğiniz tüm uygulamalar ve oyunlar sınıflandırılmış olarak karşınıza çıkıyor. Bu kategoriler ve klasörler iOS tarafından otomatik olarak oluşturuluyor ve Eğlence, Sosyal, Verimlilik, Yardımcı Uygulamalar, Yaşam Tarzı, Eğitim gibi genel adlandırılıyor. Örneğin, Netflix uygulaması Eğlence, Amazon uygulaması Yaşam Tarzı kategorisi altında listeleniyor.

iPhone Uygulama Arşivi Nasıl Kullanılır?

iPhone Uygulama Arşivi nasıl açılır?

Ana Ekranda yüklü uygulamaların son sayfasına gidin. Hızlıca kaydırdığınızda Uygulama Arşivi açılacaktır.

iPhone Uygulama Arşivi nasıl kullanılır?

Uygulama Arşivi menüsündeki uygulama kategorizasyonu üzerinde kontrolünüz yok. Bu yüzden Uygulama Arşivi menüsünden ilgili uygulamaları bulmak zor olabilir. Neyse ki Apple, Uygulama Arşivi menüsünde en üste arama çubuğunu yerleştirmiş. Uygulama açmak için yazmaya başlamanız yeterli. Uygulama Arşivi menüsünde aşağı kaydırarak da dikey listeden uygulamayı arayabilirsiniz. Alfabetik harfe dokunup uygulamaya daha hızlı ulaşabilirsiniz.

iPhone Uygulama Arşivine uygulama nasıl eklenir?

  • iPhone’da Ayarlar – Ana Ekran yolunu izleyin.
  • Yeni İndirilen Uygulamalar altında “Yalnızca Uygulama Arşivi”ni seçin.

iPhone Uygulama Arşivinden uygulama nasıl silinir?

Silmek istediğiniz uygulamaya uzun dokunup Sil’e basmanız yeterli.

iPhone Uygulama Arşivi nasıl kapatılır?

Uygulama Arşivi’ni devre dışı bırakamazsınız. Apple, kullanıcıların Uygulama Arşivi’ni kullanıp kullanmadığına bakarak iOS 14’ün ilerleyen sürümlerinde veya iOS 15’te Uygulama Arşivi’ni kapatma seçeneği sunabilir ya da sunmayabilir.

iPhone uygulama arşivi nasıl kullanılır yazımız sona erdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu