iPhone Uygulama İndirme Sorunu Nasıl Çözülür ?

iPhone Uygulama İndirme Sorunu Nasıl Çözülür ?

iPhone uygulama indirme yada güncelleme sorunu yaşayanlar için iPhone uygulama indirme sorunu çözüm yollarını yazımızda bulabilirsiniz.

AppStore’da cihazınıza uygulama indirmeye çalıştığınızda “Uygulama İndirilemiyor” hatası ile karşılaşırsanız hemen paniklemeyin.

iPhone Uygulama İndirme Sorunu Nasıl Çözülür ?

iPhone, iPad, iPod touch, Apple Watch, Mac veya Apple TV’de uygulamalar yüklenmiyor veya güncellenmiyorsa ne yapmanız gerektiğini aşağıda maddeler halinde sunacağız.

iPhone Uygulama İndirme Sorunu

1- iOS’un en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. App Store’u açın ve Güncellemeler’e dokunun. Kullanılabilir güncellemeler varsa Tümünü Güncelle’ye dokunun.

2- Apple ID ve şifre konusunda sorun yaşanması da uygulama indirme anında çeşitli sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olur. Ayarlar > iTunes ve AppStore > Apple Kimliği seçeneğini takip ederek hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yaparak tekrar deneyin.

3- Ağ Ayarlarınızdan kaynaklı bir sorun olabilir. Ağ ayarlarını sıfırlayıp tekrar deneyin. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Ağ Ayarlarını Sıfırla‘ya dokunun. Bu işlem, daha önce kullandığınız Wi-Fi ağlarını ve parolalarını, hücresel ayarları, VPN ve APN ayarlarını da sıfırlar.

4- Ayarlar > Genel > Sınırlamalar yolunu takip ederek telefonunuzda uygulama indirmek için herhangi bir sınırlama olmadığından emin olun.

5- AppStore uygulama indiremiyorum sorunlarından biriside bağlanılan wifi yada mobil internette problem olmasıdır. Bunun için bağlantılarınızı kontrol edin.

6- Telefonunuzun hafızası dolmuş olabilir. Telefon hafızanız doluysa, herhangi bir uygulamayı indiremez indiremez ya da güncelleyemezsiniz. Hafızanın yetersiz olduğu durumlarda telefonda yer açmak ve boş alan yaratarak uygulamayı indirmeyi tekrar denemek gerekir.

7- İndirmek istediğiniz uygulama eğer iPhone ile uyumlu değilse yine aynı sorunları yaşamanız mümkündür.

8- Eğer “Uygulama bekleniyor” hatası ile karşılaşırsanız iPhone’unuzu yeniden başlatın.

9- Appe Store sunucularında oluşan yoğunluktan dolayı indirme yapamıyor olabilirsiniz. Bir süre sonra tekrar deneyin.

10- İndirdiğiniz uygulama açlımıyorsa hatalı indirilmiştir.Böyle bir durumda indirilen uygulama telefondan kaldırılmalı ve tekrar yüklenmelidir.

Sorun devam ediyorsa https://getsupport.apple.com/adresini kullanarak ücretsiz destek talebinde bulunabilirsiniz. İletişim bilgilerinizi girerek Apple yetkililerinden destek talebinde bulunabilirsiniz.

] }

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol