Mobil

iPhone ve iPad’de Nasıl Alarm Kurulur?

0
(0)

iPhone ve iPad’de Nasıl Alarm Kurulur

iOS işletim sistemi bunca senelik alışkanlıklarımızı yıkan bir işletim sistemi. Özellikle alıştığımız kara düzen işletim sistemlerinden sonra iOS’e geçince birçok konuyu öğrenmek gerekebiliyor. Cihazın içerisine baktığınızda gözleriniz “Alarm” diye bir uygulama arıyor fakat bulamıyorsunuz. Bu gayet normal, çünkü iPhone ve iPad kullanıcıları alarm kurma işlemlerinin tamamını “Saat” uygulaması içerisinden gerçekleştiriyor.

Cihazınız içerisinde alarm kurmak için öncelikle Ana menüden Saat uygulamasına giriş yapın, daha sonra da en alt barda yer alan Alarm sekmesine tıklayın. Buradan sonra üst sağ köşeden artı işaretine tıklayın ve alarmınızı istediğiniz gibi ayarların. Bu pencereden hem Alarmın saatini hem de alarmın sesini ayarlayabilirsiniz. Alarmınızı ayarlama işlemi bittiğinde ise Kaydet tuşuna basarak alarmı kaydedin. Şimdi alarmın ana ekrana aktif bir şekilde geldiğini görebilirsiniz.

Konuyla ilgisi olamasa da bir dip not düşelim, eğer sabah uykusu ağır olan biriyseniz bu şekilde belli zaman aralıkları ile birçok alarm kurmayı da deneyebilirsiniz. iOS içerisinde yer alan bu uygulama size yeterince kullanışlı gelmiyorsa ayrıca ekstradan alarm uygulamalarını da deneyebilirsiniz.

iphone-alarm-kurmak

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.