Akıllı Telefon

iPhone veya iPad‘inizde Pil Yüzdesini Gösterme

Merhaba!iPad yada iPhone pil yüzdesini göstermiyor ve iphone şarj yüzdesi sorunumu yaşıyorsunuz? iPhone veya iPad‘inizde Pil Yüzdesini Gösterme nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

Pil yüzdesi, grafik olarak gördüğünüz batarya kullanım oranını rakamsal olarak göstermeye yarayan bir özelliktir. Yapacağınız bir kaç basit adım ile iPhone ve iPad’inizde kalan pil yüzdesini cihazınızın ekranının en üstünde yer alan durum çubuğunda görüntüleyebilirsiniz.

iPhone veya iPad‘inizde Pil Yüzdesini Gösterme

iPhone X ve sonraki modellerde pil yüzdesini Denetim Merkezi’nde görebilirsiniz. Ekranınızın sağ üst köşesinden aşağı kaydırmanız yeterlidir.

iPhone 8 ve önceki modellerde pil yüzdesini durum çubuğunda görebilirsiniz. Ayarlar > Pil bölümüne gidin ve Pil Yüzdesi’ni açın.

Yeterli enerji olduğunda, pil simgesi yeşil veya içi doldurulur. Cihazınızı şarj etmeniz gerektiğinde, pil simgesi kırmızıdır ve Düşük Güç Modu açık olduğunda, pil simgesi sarıdır.

Düşük Güç Modu’nu açtığınızda pil yüzdesi, durum çubuğunda her zaman gösterilir. iPod touch’ta Pil Yüzdesi seçeneği yoktur.

 

iPhone Pil Yüzdesini Gösterme

Android 6.0 Marshmallow Pil Yüzdesi Nasıl gösterilir.

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol