iPhone X Bükülmeye Karşı ne kadar dayanıklı?

Apple’ın 10.yıla özel piyasaya sunduğu iPhone X Bükülmeye Karşı ne kadar dayanıklı, iPhone X eğilme testinden nasıl çıktı?

Buradaki yazımızda iPhone X Özellikleri’nden bahsetmiştik. iPhone X cam gövde ve paslanmaz çelik çerçeveden oluşuyor ve Apple  bu telefonun en dayanıklı model olduğu konusunda iddialı.

YouTube kanalı EverythingApplePro iPhone X’in gövdesinin bükülmeye karşı ne kadar dayanıklı olduğunu görmek için yeni bir video yayınladı ve iPhone X’in piyasadaki en dayanıklı modellerden biri olduğunu kanıtlamaya çalıştı.

Hatırlarsanız, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus bükülmeleriyle gündeme oturmuştu. Apple, iPhone 6s’te alüminyum kasayı daha da geliştirmiş ve bu bükülme, eğilme sorununun önüne geçmişti.

iPhone X Bükülmeye Karşı ne kadar dayanıklı?

Daha önce iPhone X bükülme, çizilme ve yanma testi videosunu yayınlamıştık.  iPhone X sağlamlık testi videosuna ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bükülme testi videosunda iPhone X, hem cam gövdesinde hemde kamera üzerinde oluşabilecek genel çiziklere karşı direnebiliyor. Yalnız iPhone X’i anahtarları yada metal eşyalarınızla aynı cebe koymasanız iyi olur. Çünkü yapılan testte cihaz üzerinde çizikler oluştuğunu görebiliyoruz.

iPhone X Bükülmeye Karşı ne kadar dayanıklı sorusunun cevabı ise iPhone X’in bükülmesinin neredeyse imkansız olduğu netlik kazanıyor.

iPhone X Bükülme testi videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yorum Yap