iPhone X vs Galaxy Note 8 Karşılaştırması

iPhone X vs Galaxy Note 8 Karşılaştırması

iPhone’un 10.yılında iPhone X tanıtıldı. Yazımızda iPhone X vs Galaxy Note 8 Karşılaştırması yaparak iki amiral gemisi telefonun kıyaslamalarını yapacağız.

iPhone X özelliklerine daha önce buradaki yazımızda detaylı olarak değinmiştik. Bu yazımızda karşılaştırmasını yapacağımız Samsung Galaxy Note 8 detaylı özelliklerinide buradaki yazımızdan görebilirsiniz.

İphone X ile eşzamanlı tanıtımı yapılan iPhone 8 özellikleri için buradaki yazımızıiPhone 8 Plus özellikleri içinde buradaki yazımıza ayrıca iPhone 8 vs iPhone 8 Plus vs iPhone X Karşılaştırması için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

iPhone X vs Galaxy Note 8 Karşılaştırması

iPhone X birçok kişiye göre 2017’nin en iyi telefonu ancak bazıları ise Galaxt Note 8’in iPhone X’dan çok daha iyi bir telefon olduğunu söylüyor. Bu yazımızda Galaxy Note 8’in iPhone X’a karşı ne gibi avantajları olduğuna bakabilir ve bu konudaki görüşlerinizi sizde belirtebilirsiniz.

İlk önce şematik olarak iPhone X ve Note 8 teknik özelliklerine bakalım.

iPhone X vs Galaxy Note 8 Karşılaştırması

iPhone X vs Galaxy Note 8 Karşılaştırması

iPhone X vs Galaxy Note 8 Karşılaştırması

Home tuşu Karşılaştırması

iPhone X ve Note 8’de fiziksel home tuşu yok. Apple fiziksel ev butonunun işlevlerini ekranda gerçekleştirilen ‘kaydırma’ hareketlerine atadı. 10 yıldır home tuşu kullanan bir Apple kullanıcısı için alışması zor bir yöntem. Galaxy Note 8 ise bu sorunu daha kolay bir yol ile çözdü; sanal home tuşu. Samsung da Apple gibi çerçevesiz ekran yapmak için home tuşunu kaldırmıştı fakat yerine basınca duyarlı bir sanal home tuşu getirerek kullanıcıların deneyim konusunda sorun yaşamamalarını sağladı. Üstelik bir uygulamayı tam ekran kullanmak istediğinizde sanal home tuşunu yok edebiliyorsunuz.

Kulaklık Girişi Karşılaştırması

iPhone X’de kulaklık girişi yok, Galaxy Note 8’de ise 3.5mm kulaklık girişi hala yerinde duruyor.

Ekran ve Çözünürlük Karşılaştırması

Galaxy Note 8’in 2960×1440(521 ppi) çözünürlüklü ekranı 1.200 nits parlaklığa sahip. iPhone X’un 2436×1125(458 ppi) çözünürlüklü ekranı ise sadece 625 nits parlaklığa ulaşabiliyor.

RAM Karşılaştırması

iPhone X’da sadece 3GB olan RAM, sıradan günlük uygulamalar için yeterlidir. Fakat iş çoklu göreve geldiğinde Galaxy Note 8’in 6GB RAM’i gücünü gösterecektir.

Fiyat Karşılaştırması

Galaxy Note 8’in ülkemizde 4.999 TL fiyatla satışa çıkacağı duyurulmuştu. iPhone X’in 64 GB modeli için belirlenen yurt dışı satış fiyatı ise 999 $. Bu rakam ülkemizde 3.500 TL civarına denk geliyor; fakat vergiler eklendiğinde iPhone X rahatlıkla 5000 TL barajını geçebilir.

Elimizden geldiğince iki amiral gemisi devi, iPhone X vs Galaxy Note 8 Karşılaştırması yaptık. Karar size kalmış.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN