iPhone X’in iPhone 8’den Üstün 7 Özelliği

iPhone X’in iPhone 8’den Üstün 7 Özelliği

Apple’ın 10.yılına özel olarak çıkardığı yepyeni bir tasarımla gelen iPhone X’in iPhone 8’den Üstün 7 Özelliği ‘ni yazımızda bulabilirsiniz.

Apple iPhone X , iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ı duyurdu. iPhone 8 özellikleri için buradaki yazımızı, Phone 8 Plus özellikleri içinde buradaki yazımızı ,  iPhone X özellikleri içinde buradaki yazımızı  okuyabilirsiniz.

Ayrıca tasarım, donanım ve fiyat olarak 3 yeni iPhone modelinin ayrıntılı karşılaştırması için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Apple’ın yepyeni bir tasarımla gelen 10. yıla özel iPhone X‘in iPhone X’in iPhone 8’den Üstün 7 Özelliğine geçelim. Öncelikle fiyat olarak bakacak olursak iPhone 8 fiyatı iPhone X fiyatına göre kesinlikle daha uygundur. Ancak fiyat konusunda iPhone X yerine iPhone 8’i seçerseniz bazı benzersiz deneyimleri kaçıracaksınız.

iPhone X’in iPhone 8’den Üstün 7 Özelliği

1. iPhone X daha büyük bir ekrana sahiptir. IPhone 8 ve 8 Plus’da sırasıyla 4.7 ve 5.5 inç ekranlar bulunuyor. IPhone X telefonun tüm yüzünü neredeyse kapsayan 5,8 inç büyük bir ekrana sahip.

2. iPhone X’in ekranı  iPhone 8 ve 8 Plus ekranından daha kalitelidir.

3. iPhone X’de bulunan Face ID, iPhone 8 ve 8 Plus’ta bulunan Touch ID’den daha güvenlidir.

4. iPhone X’de çok daha iyi bir selfie kamerası  bulunmaktadır.

5. iPhone X’de Animoji bulunmaktadır. (Animoji; aslında en basit tanımı ile animosyon efekti verilmiş hareketli emojidir. Özellikle iPhone X lansmanında dikkatleri üzerine çeken bu yeni özellik sayesinde, mesaj uygulama textleriniz çok daha canlı ve zevkli bir hale gelecek.)

6. iPhone X’de daha iyi bir arka kamera bulunuyor.

7. IPhone X, iPhone 8 ve 8 Plus’a kıyasla daha üst düzey bir telefon. Gelecekte telefonunuzu satmaya karar verirseniz insanların daha fazla para ödemesini bekleyin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Allah ne muradın varsa versin tuttuğun altın olsun eyw çok sağol bitanesin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?