iPhone Yavaşladı Nasıl Hızlandırılır ?

iPhone Yavaşladı Nasıl Hızlandırılır ?

iPhone’unuzu artık daha yavaş çalıştığını düşünüyorsanız artık bakım zamanı gelmiş demektir. iPhone Yavaşladı Nasıl Hızlandırılır sorusunun cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.

iPhone’unuzun artık aldığınız zamanda ki gibi hızlı çalışmadığını düşünüyor ve yavaşladığı hakkında sıkıntılarınız varsa aşağıda önerdiğimiz 7 yöntem ile iPhone’u hızlandırabilirsiniz.

Sistem temizleme/hızlandırma uygulamaları Android’de bir hayli var ancak iPhone hızlandırma programı için kullanılabilecek çok fazla alternatif yok. Sizde programsız iPhone hızlandırabilirsiniz.

iPhone Yavaşladı Nasıl Hızlandırılır ?

Eğer bir iPhone kullanıcısıysanız ve telefonunuz yavaşladıysa ve telefonumu nasıl hızlandırım diye düşünüyorsanız doğru yerdesiniz. Aşağıda sayacağım adımları gerçekleştirerek sisteminizi hızlandırmanız mümkün.

#Mutlaka Güncel Sürüm Kullanın

iOS tarafından sürülen güncellemeler genellikle hız, kararlılık, güvenlik ve hata düzeltmeleri gibi sorunları çözmek için yayınlanır. Güncellenmiş sürümler cihazınızın hızına etki edecektir.

Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme’ye giderek en güncel sürüme sahip olup olmadığınızı kontrol edebilirsiniz.

iPhone Yavaşladı Nasıl Hızlandırılır ?

# Soft Reset her zaman iyi gelir

Basit bir yeniden başlatma yani soft reset yavaşlık sorununuzu giderebilir. iPhone soft reset için  Kilit ve Sesi Kısma Düğmelerine aynı anda basılı tutmanız yeterli.

iPhone Yavaşladı Nasıl Hızlandırılır ?

# Uygulama Açılış Animasyonlarını Kapatın

Uygulamaların açılış anmasyonları iPhoneu yavaşlatabilir. Uygulama açılış animasyonunu kapatmak için Ayarlar>Genel>Erişilebilirlik>Hareketi Azalt seçeneğini Açık konuma getirin.

iPhone Yavaşladı Nasıl Hızlandırılır ?

# 32 Bit Uygulamalar iPhoneunuzu yavaşlatır

iOS’un en yeni sürümleri 64 bit mimarisi üzerinde kurulu olup eski 32 bit uygulamalar iPhone’unuzun daha yavaş çalışmasına neden olabilir.

Ayarlar>Genel>Hakkında>Uygulamalar’a girerek iPhone’unuzdaki 32 bit uygulamaları bulabilirsiniz.

# Arka Plan Çalışan Uygulamaları mutlaka kapatın

Arkaplanda çalışan uygulamaları devredışı bırakmak için Ayarlar>Genel>Arka Planda Uygulama Yenile’ye girin. Bu alanda Uygulamaların tamamını ya da istediklerinizin bu özelliği kullanma iznini pasif duruma getirin.

iPhone Yavaşladı Nasıl Hızlandırılır ?

# Uygulama Önbelleğinin temizlenmesi telefonunuzu rahatlatır

İnternet tarayıcıları gibi bazı uygulamalar geçmiş, çerezler ve diğer verilerin önbelleğini saklar. Bu özellik kullanım esnasında kolaylık sağlarken, tüm bu veriler çok hızlı bir şekilde birikebilir ve iPhone’unuzda biraz yer kaplarlar.

Chrome’un önbelleğini temizlemek için ;

  • Uygulamayı açın.
  • Üç nokta menü üzerine dokunun.
  • Ayarlar diyalog kutusuna dokunun.
  • Gizlilik üzerine dokunun.
  • Tarama Verilerini Temizle’ye dokunun.
  • Temizlemek istediklerinizi seçin ve alttaki Tarama Verilerini Temizle’ye dokunun.

Safari’nin önbelleğini temizlemek için;

  • Ayarlar’ı açın.
  • Safari’ye dokunun.
  • Aşağı kaydırın ve Tarihçeyi ve Web Sitesi Verilerini Sil’in üzerine dokunun.

# Telefonun tüm ayarlarını sıfırlayın

iPhone Yavaşladı Nasıl Hızlandırılır  yazımızdaki adımların hepsini gerçekleştirdiyseniz ve iPhone’unuz hala yavaşsa, daha zorlayıcı seçeneklere geçmenin zamanı gelmiş olabilir.

Öncelikle, Ayarlar > Genel > Sıfırla adımlarını takip edin. Ardından Tüm Ayarları Sıfırla (Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil değil) seçeneğinin üzerine dokunun. Bu işlem, içeriğinizin veya verilerinizin hiçbirini silmeyecek, ancak alarmlarınız veya duvar kağıdı tercihleriniz gibi ayarlar silinecektir.

> iPhone’u Hızlı Şarj Etmenin Yolları

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN